Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy orvosi alkalmassági...

Ha egy orvosi alkalmassági vizsgálatom sikertelen, mikor jelentkezhetek ismét egy képzésre?

Figyelt kérdés

MÁV mozdonyvezető-gyakornok munkakörre jelentkeztem, a felvételi vizsga sikeres volt, a következő az orvosi alkalmassági vizsgálat. Információim szerint nagyon megszűrik a jelentkezőket és a legtöbben az orvosi alkalmasságin csúsznak meg.

Ha az orvos azt állapítja meg, hogy nem vagyok alkalmas a munkakör betöltésére, akkor mennyi idő elteltével jelentkezhetek ismét, ez esetben a MÁV-hoz egy másik pozícióra (a mozdonyvezetőit lehet, hogy nem próbálnám meg ismét, de rengeteg pozíció van még)?

Van ennek egy határideje, ameddig nem lehet új orvosi alkalmassági vizsgálaton részt venni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 5. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ezt ott kérdezd meg. És attól is függ mi az ok. Meg munkakörönként eltérő az orvosi alkalmasság. Pl. egy mozdonyvezetőnél mást néznek mint egy jegypénztárosnál.
2023. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Más pozícióra jelentkezhetsz.
2023. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez a rendelet foglalkozik az egészségügyi követelményekkel.

Régen amikor én jelentkeztem - 20 éve - nem volt ilyen határidő. Én is mozdonyvezetőnek lettem megvizsgálva - pedig nem is akartam az lenni - és aztán beraktak más munkakörbe azonnal ami megfelelt az orvosi minősítésemnek.

Ha mozdonyvezető nem lehetsz, akkor még sokminden más sem sajnos. A fenti rendeletben láthatod, hogy melyek azek a közelekedés biztonságával összefüggő munkakörök amikhez kb ugyanaz az alkalmasság szükséges mint mv-nek.

2023. máj. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
. Manapság 1 ből elehetsz egy OV öszeszerelő üzembe aksi GYARBA. RAbszolgának. Munka van megélhetés nincs ,
2023. máj. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Szia! Ha pszicho-n hasalsz el, akkor 1 év, egyébként pedig az adott vizsgálat sikertelensége határozza meg a továbbiakat. DE! Nagy átlagban, ha nincs olyan betegséged, ami kizáró ok lenne, akkor ha egyéb más dologról nincs papírod ami akadály lenne, akkor ha a pszicho meg van, akkor pipa. Kattanj át fejben, úgy menj oda, hogy sikerülni fog. Én is féltem tőle, de meglett, ma már önálló mozdonyvezető vagyok.
2023. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sikerült a vizsgálat kérdező? Mik voltak a vizsgálaton?
2023. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem mentem el végül, mert lebetegedtem, utána pedig hosszas töprengés után rájöttem, hogy ez nem az én utam lenne, szóval visszavontam a jelentkezésem.
2023. máj. 23. 06:18
 8/9 A kérdező kommentje:
De egyébként tudomásom szerint a rutinvizsgálatok vannak, úgymint: vérkép, EKG, vérnyomás, drogteszt, látás-hallásvizsgálat, reflexteszt, pszichológián pedig ha jól tudom, akkor egy pszichológus felveszi veled a szondi-tesztet, aztán még talán van egy rövid pszichoterápiára emlékeztető beszélgetés.
2023. máj. 23. 07:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Rendben köszönöm az infót
2023. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!