Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRA-n adnak be kontrasztanyagot?

MRA-n adnak be kontrasztanyagot?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 12:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben adnak be kontrasztanyagot, de léteznek kontrasztanyag nélküli technikák is.


Agyi erek vizsgálatánál szoktak alkalmazni kontrasztanyag nélküli MRA-t

2010. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
oké,köszi...csak nem mondta a doki,de nekem pont az ereket is fogják nézni...akkor majd ott kiderül....köszi mégegyszer:)
2010. okt. 10. 14:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha még nem lettél volna a vizsgálaton, akkor egy jó tanács. Szólj, hogy milyen gyógyszereket szedsz.
2010. okt. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem szedek semmit sem:)
2010. okt. 13. 14:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerencsés ember vagy :-)
2010. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát..én már attól kész vagyok hogy 26 évesen erre a vizsgálatra kell mennem:)
2010. okt. 13. 16:27
 7/13 anonim ***** válasza:
Nézd a jobbik oldalát, még mindig jobb, hogy ennyi idősen küldenek el, mintha nem vennének észre valamit évek multán sem. A vizsgálat még nem jelent semmit, és remélhetőleg jók lesznek az eredményeid!!
2010. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legtöbb esetben adnak. Rengeteg nehézfémet tartalmaz a kontrasztanyag, de semmilyen érzést nem vált ki (mint pl a CT kontrasztanyaga jódos, és az erősen mar, amit az egész testedben érzel, mindemellé a szivet is rendesen megdobogtatja). MR-asszisztensek nem javasolnak évente kettőnél több kontrasztanyagos vizsgálatot, mivel a nehézfémek kiürülése a szervezetből rendkívül lassú.
2010. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a neurológián az asszisztens azt mondta,ne egyek3-4 órával előtte,mert lehet hányingerem a kontrasztanyagtól....MR+MRA vizsgálat lesz holnap..kicsit be vagyok tojva....
2010. okt. 18. 14:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Van különbség MR és MRA közt?
2014. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!