Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Féltek a kivizsgálások előtt...

Féltek a kivizsgálások előtt a váróteremben? Mi nyugtatna meg titeket ill. mi terelné el figyelmeteket ekkor a stresszről?

Figyelt kérdés
szeretnék az embereknek segíteni, hogy ne féljenek annyira az orvostól, csak még nem tudom miképpen fogjak hozzá. Kérlek adjatok tanácsokat! Köszönöm a válaszokat :) további szép napot !
2010. okt. 10. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Attól függ... Ha érzem/tudom, hogy vmi nagyobb bajom van, akkor félek a kivizsgálástól. Ha csak rutinból kell (pl szemvizsgálat, alkalmassági), akkor nem.

De szerintem az emberek nagy részét a kiszolgáltatottság zavarja. Pl. sokan nem szeretnek levetkőzni, ha az orvoson kívül más is ott van (asszisztens). Az is eléggé növeli a stresszt, ha előtte sokat kell várakozni. Vagy ha bunkó az orvos, nem figyel a betegre.


pl. marha idegesítő, mikor adnak időpontot, de több órás csúszásban vannak. Ha már van időpont, akkor próbálják tartani. Tudom, nem mindig az orvos hiába, de azért volt már velem is olyan, hogy kettőre odamentem, mert elvileg akkor kezdődött a rendelés, a doktor meg egy óra múlva jött meg kávéval a kezében, civil ruhában...


Vagy pl. nőgyógyásznál alap, hogy legyen öltözőfülke, ne az orvos előtt kelljen vetkőzni. Az pluszpont, ha még esetleg egy köpenyt/törölközőt is ad, hogy ne kelljen pucéran végigsasszézni a rendelőn.


Iskolai vizsgálatoknál pl. figyelhetnének arra, hogy a fiataloknak is vannak komplexusai, ők is lehetnek szégyenlősek (még jobban is talán, mint a felnőttek). Jó lenne, ha nem 5 embert hívnának be egyszerre és egymás előtt nézegetnék őket.


Szintén fontos lenne pl. ha ilyen iskolai kivizsgálások/szűrővizsgálatok előtt lenne megfelelő felvilágosítás. Egyrészt hogy mit fognak csinálni, másrészt hogy mire szolgál.


Az orvosok is próbálhatnának kicsit kommunikatívabbak lenni, és tekintettel lenni arra, hogy az emberek többsége nem érti a szakszavakat. Nem mondom, hogy az egész leleltet magyarázzák el, de azért némi felvilágosítás nem ártana.


Jah és mondjuk adminisztrátornak olyan semelyiket kellene odaültetni, akikbe szorult némi kedvesség és türelem. Pl velem volt olyan, hogy időpontot szerettem volna kérni következő hétre (naivan azt hittem lehet ilyet:D), megkérdeztem van-e, erre a nő annyit felelt lenéző fejjel: NEM. Semmi körítés, egyszerűen egy szóval elintézte. Mikor rákérdeztem, hogy akkor mikor lenne, annyit vakkantott oda, hogy "májusban". (Mindez kb. decemberben volt...).

Marha szar érzés, mikor az embernek alapból gondja van (hiszen általában nem jókedvünkből megyünk orvoshoz), még az is paraszt velünk, akinek elvileg segíteni kellene.


Ezeknek szerintem egy jó részén lehetne változtatni, még ha nem is mindenen. Hiszen én is tudom,. hogy az orvosok leterheltek, nincs idejük mindenkinek külön kielemezni a problémáját stb.

Meg hozzáteszem, néhány betegnek is változtatnia kellene a stílusán.


Lehet már kicsit elkanyarodtam, meg nem is erre voltál kíváncsi, de remélem azért picit segített.

Amúgy orvosnak tanulok, és engem is érdekelne, hogy mivel lehetne bebizonyítani az embereknek, hogy az orvosok nem ellenségek:) Te is ilyesmit tanulsz?:)

2010. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kicsit gyorsan írtam, így néhol kicsit elírtam a szavakat:D Remélem azért érthető:)
2010. okt. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

14.27-es tök igazad van,engem zavar ha vizsgálnak és a dokin kívül még az asszisztens is néz,mert azért más az asszisztens és az ápoló(egyik azért a gyógyításban fizikálisan is segít a másik pedig feljegyzi az adatokat),bár utóbbi is úgyanúgy zavarna,meg lehetne külön vizsgálórész így más nem látna ilyenkor,főleg ha intim vizsgálat zajlik,olyankor nagyon kiszolgáltatott az ember,nagyon rossz érzés alapból,nem kell hogy még rontsanak a helyzeten.

Ne vetkőztessék túl az embert sehol se,a diákok férevezetésével,és bárki egymás előtti vetkőztetésével nem értek egyet én sem,meg a dokik ki-be járkálásával,még arra se figyelnek,hogy minden ajtó nyitáskor belátni.

Ezek csak az alapvető emberségesség jellemzői,apróságok.

2010. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát ha hosszas várkozás után bemegyek a dokihoz,kedves és diszkrét legyen,legyen külön vizsgáló,óvatos legyen és csak szükséges mértékig kelljen levetkőzni,lehetőleg más ne legyen bennt ilyenkor.És ha kell magyarázza el mi fog történi,ha választani lehet a vizsgálat módjában arról is tájékoztasson.
2010. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Hát azért kérdeztem , mert én is orvos szeretnék lenni, életem vágya, de nem vettek fel az egyetemre... most 1 évet szenvedek... de szeretnék ezalatt az év alatt is vhogy az orvosira készülni, mármint tapasztalatot szerezni , hogyan kell úgy bánni az emberekkel egy orvosnak, hogy jól érezzék magukat. Tehát hogyan legyek jó orvos. Mégegyszer köszönöm !
2010. okt. 10. 19:33
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát jó lenne ha felvennének és majd sikerülne is elvégezned,mert legalább érdekel ki mitől stresszel,mi vált ki belőlünk ellenérzéseket.


Szerintem is jó lenne ha külön vizsgálórészek lennének,ahova az adminsztrációs személyzet nem látna be,meg ha mellőznék a Túl vetköztetést ,ha másképp meg lehet oldani.Én nőgyógyászati vizsgálatnál is hallottam arról,hogy a vizsgálatot pl rugalmasabb,kisebb kevésbbé hideg eszközzel lehet elvégezni,akkor mért nem használják.Sokan panaszkodtak,hogy nagyon fájt nekik a vizsgálat,nem kell orvosnak lenni,ahhoz hogy tudjuk hogy odalennt sem vagyunk egyformák,van aki szükebb a hideg kacsa meg méginkább az embert arra ösztönzi,hogy összehúzza magát.Vagy gernicvizsgálat,mellbőséghez sem kell feltétlenül félmeztelenül állni,ha kikapcsolja az ember a melltartót úgyanúgy látni lehet a gernic vonalát,úgyanúgy lehet mellbőséget mérni.Semmilyen vizsgálatnál nem kell hogy túl sok ember legyen még ott fölöslegesen,a diszkréció és egy kedves szó,orvosi titok tartás is fontos,mert hát ez sincs mindig,főleg kisfalvakban,másnapra már tudják az ember baját.

2010. okt. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az első orvosira járó válaszadó vagyok:) Örülök, hogy te is hozzám hasonlóan gondolkodsz, hiszen mi leszünk az "új generáció", akiknek van lehetősége változtatni az orvosok rossz megítélésén. Ne keseredj el, hogy nem vettek fel, sokan vannak úgy, hogy csak másodszorra/harmadszorra sikerül bejutni:) Ha esetleg bármiben tudok segíteni (érettségivel vagy egyetemmel kapcsolatban), nyugodtan írj:)
2010. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nagyon kedvesek vagytok! :) Milyen orvosnak tanultok? és hol?
2010. okt. 12. 12:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Én Szegeden tanulok:) És általános orvosi karon vagyok. Szülész-nőgyógyász szeretnék lenni, de még messze van a vége:D
2010. okt. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én nem rég még diák voltam,és a szürővizsgálatokról csak annyit,hogy azért ezeket mármint az intim jellegűeket nem felsőben,meg középsuliban kellene elvégezni,nagyon megalázó ennyi idősen,akár milyen diszkréten is zajlódnon,de nem ez a jellemző már alapból sem,meg sokak még alsóneműben sem szeretnek mások előtt álldigálni,ez főleg a lányokra igaz.


Egy ápolónővel már ilyen témában beszélgettünk és egyetértettem azzal,hogy iskolába menetel előtt lehetne a fiúknál egy általános vizsgálatott csinálni,persze a szülője legyen ott,mert azért ez ismeretlen számukra(intim vizsgálatra gondolok itt),itt látni lehetne hogy minden rendben van,később meg az általános tisztántartásról a próblémák felismeréséről is lehetne szinte évente felvilágosító órát tartani.


Azzal nincs semmi baj,ha megkérdezik,persze más ne legyen ott,hogy hátra túdja e húzni a fitymát,nem fáj neki ilyenkor stb,ahogy lányokat is meg lehet kérdezni a velük kapcsolatos dolgokról.


Sok esetben meg azt is tapasztaltuk,hogy nőt hívnak ha ilyen vizsgálatkor fiúkhoz,meg egy csomó egyéb személyzet is ott van és lát,na így még cikibb,a csajoknál úgyanez a helyzet.


Meg nem értem mért kell egy száll boxerban bemenni és a végén tök meztelenül állni a doki előtt,ha nem az iskolában tartja az urológus a rendelését ott sem így zajlik,szóval mért nem lehet felöltözni,egyáltalán mért kell alsóban lenni,nálunk általánosban nem kellett,még is meg tudott a doki vizsgálni és kevésbbé volt rossz érzés csak közép suliban lett ez divat.

.

Nem csak a vizsgálatokról kellene felvilágosítani őket,hanem hogy van döntés joguk,beleszólásuk,utálom amikor azt hazudják kötelező stb.


Szerintem kényszer hatására,vagy arra hivatkoznak hogy a diák érdeke senkit nem szabad vizsgálgatni,főleg ilyen jellegűnél,ahogy lányok sem értik hogy gernic vizsgálatnál mért is kell percekig félmeztelenül hajolganiuk és mért baj,ha takarják a mellük,nekem se tetszene ha letolt gatyával kellene fel-alá hajolgatásokat csinálni.Meg mi ez a lányok bugyijába kukkatás,mert néhányan erről is írtak,hogy azt akarták náluk nézni,mennyire szőrős.


Azért ezek a vizsgálatok igen is ennyi idősen már bőven csupa rossz érzést és fusztrációt váltanak ki az ,főleg hogy akarata ellenére törtnik a dolog.

2010. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!