Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Féltek a kivizsgálások előtt...

Féltek a kivizsgálások előtt a váróteremben? Mi nyugtatna meg titeket ill. mi terelné el figyelmeteket ekkor a stresszről?

Figyelt kérdés
szeretnék az embereknek segíteni, hogy ne féljenek annyira az orvostól, csak még nem tudom miképpen fogjak hozzá. Kérlek adjatok tanácsokat! Köszönöm a válaszokat :) további szép napot !
2010. okt. 10. 14:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat még egyszer, az orvosira járóknak sok sikert és kitartást kívánok . Megígérem, ha módomban lesz ezen cikis helyzeteken változtatni, megteszem.Ha pedig nem, majd harcolok. Addigis még gyűjtöm a tapasztalatokat. Köszönöm :)
2010. okt. 14. 09:05
 12/16 anonim ***** válasza:
Itt olvasom,hogy nőgyógyász szeretne lenni az egyik hozzászóló.Na nekem velük van problémám,én is örülnék ha csak az orvos lenne bennt egy simább vizsgálatnál,és ne lásson ilyenkor más,mert nagyon kiszolgáltatott helyzetben van az ember ilyenkor és lehetnének óvatosabbak,nem kell szétfeszíteni az embert ahhoz,hogy mintát vegyenek.Sajnos sokan ezt csinálja,mert elég érdekes,hogy az egyik dokinál nem fáj a vizsgálat,a másiknál meg fáj és szinte utána az ájulás határára kerülnek egyesek.
2010. okt. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

oké,remélem ti már egy normális felfogással rendelkező orvosi generáció lesztek,akiknek a beteg önérzete is fontos lesz,nem csak a gyorsaság.


Azt én is jó ötletnek tartom,bár ezt iskolákban kellene tenni,hogy tisztán tartás és megelőzés,önellenőrzés tanítása,szerintem ez nagyon jó ötlet.És igen felőseknél már nagyon kellemetlenek ezek a nemiszervet érintő vizsgálatok,és addigra már sok helyen meg is van a baj,szóval tényleg nem felsőben lenne rájuk szükség,hanem korábban,de a szülőket is alapból tájékoztatni kellene milyen vizsgálatok vannak és milyen otásokat kap egyáltalán a gyerek.Sima fogorvosi vizsgálat után sem kap a szülő tájékoztatást hogy a gyerek fogát tömni kell,a lurkó meg nem is fog szólni,el is felejtheti,akkor meg nincs is értelme,ha időben azt a fogat nem tömik be.Az egész rendszerben gondok vannak.

2010. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%-osnak: Tudom, hogy kellemetlen, de az orvos nem azért hagyja, hogy az asszisztens is bent legyen, hogy te szarul érzed magad, hanem azért, mert le van írva az orvosi tankönyvben is, hogy a visszaélés elkerülése miatt bent kell lennie még vkinek a vizsgálaton.
2010. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Attól hogy bennt van az asszisztens,nem kell néznie,szerintem igen is mivel a legtöbb helyen paraván vagy különvizsgáló fülke van főleg intim vizsgálatnál,ott nem kell ott lennie,a másik az asszisztens többnyire rögzíti az adatokat,nem vesz részt a gyógyítás fizikai oldalában,az ápoló meg megint más,de senki nem szeretni ha nézik.

Nálunk van olyan asszisztens is akinek nincs is eg.végzettsége és erről több helyen is olvastam,azért elég gáz,hogy valaki végzettség nélkül vagy alíg egy éves Okj képzést elvégezve láthatja az embert ilyen kiszolgáltatott helyzetben,ekkor a legkiszolgáltatottabb az ember és elég megalázó,amikor nőgy.vizsgálatot végeznek,ami eleve finoman szólva is gusztustalan és ott nézik még,nem elég hogy fáj,még nézik is,mert van aki marha feltűnően tud nézni.


Szerintem bármely vizsgált alatt,ha azt már pedig a legtöbb orvos eltudja egyedül végezni nincs szükség arra hogy nézzék az embert,nincs ott keresni valója.

És ezzel elég sokan vagyunk így,akik így gondoljuk.


EGyébként nagy kamasz korom óta a vizsgálat alatt nincs bennt más személy,úgyanis van külön vizsgáló szoba,sőt nő.gyógy vizsgálatnál is csak orvos volt bennt,amit értékelek is.Régebben pont ennek hiánya miatt jó párszor éreztem magam nagyon rosszul.

2010. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Alapból szégyenlős vagyok,szóval minden alap vizsgálat is fusztrációt vállt ki belőlem,főleg ha egyéb eszközöket akarnak bevetni vizsgálat során.
2010. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!