Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet ideiglenesen...

Hogyan lehet ideiglenesen lecsökkenteni a vérnyomást az orvosi vizsgálat előtt?

Figyelt kérdés

Kicsit magasabb vérnyomást mért a háziorvosom: 210/127 majd a megismételt mérésnél 198/123 és írt fel gyógyszert valamint vérnyomásnaplót. Ahogy olvastam a gyógyszer csak akkor kezd el hatni ha rendszeresen szedem úgyhogy eddig még egy darabot sem vettem be mert nem akarok gyógyszerfüggő lenni és állítólag nem ihatok rá alkoholt pedig rendszeresen borozom. A vérnyomásnaplót kitöltöttem 110/70 és 120/80 közötti értékekkel de persze nem mértem a vérnyomásomat mert műszerem sincs 😃


A kérdés hogy csütörtökön megyek a háziorvoshoz milyen módszerrel lehet lecsökkenteni olyan 80-90-el az értékét hogy normális legyen csak a mérés időpontjára? Utána természetesen nem érdekel hogy mennyi csak ott a mérő mutasson alacsonyat.


Köszi a tippeket! 😊



2023. máj. 17. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek veszélyesen magas értékek, bármikor stroke-ot kaphatsz, vagy más érkatasztrófát… a szived is rámegy. Ne legyél hülye
2023. máj. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon magas vérnyomás értékek. Lehet ilyen vérnyomásnál nincsenek látványos tüneteid, mert megszoktad, de ettől függetlenül veszélyes. A kezeletlen vérnyomás nagyon sok komoly betegség elő kapuja.

Szerintem azért vedd ezt komolyan, nem szabad egy orvost sem félre vezetni, mert úgyis rá fog ott mérni és akkor is majdnem 200 körüli értéket fog mérni, hiába írtál a vérnyomás naplóba jó értékeket.


A vérnyomás csökkentésre sajnos ekkora Hgmm, amit te szeretnél természetes módon nem fogsz tudni elérni.

2023. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt komolyan gondolod, akkor ne menj vissza az orvoshoz: van neki egy csomó betege, aki szeretne jobban lenni, ne vedd el tőlük az idejét.

Persze maradj következetes is: akkor se zavard majd, amikor majd fulladsz a szívelégtelenségtől az infarktusod után, vagy ha majd nem fogod tudni mozgatni a fél oldaladat egy stroke után, vagy ha akkora lesz a hasad, mint egy hordó a májelégtelenségtől.

2023. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ennyit nem nagyon lehet csalni. Alapvetően kényelmes ruházat, esetleg egy szem nyugtató, ne sportolj előtte, mert a feszes izmok is felvihetik, ne kávézz. A napló amiatt is jó lehet, mert követheted, hogy mi emeli, mi nem. Az alkohol-problémádat is kezeltetned kellene.
2023. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lecsökkenteni úgy tudod, hogy szeded azt amit felírt, de ennek mi értelme lenne szerinted? Ott kevesebbet mérne, de az neked miért jó? Attól még a te helyzeted nem változik. Amúgy meg lehet szervi oka is ennek, szerintem ez baromi magas. Az azért eléggé feltűnő, hogy neked ott ennyit mértek, a naplóban meg 110-120as értékek vannak beírva.
2023. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!