Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » E recept kiváltása hogy történik?

E recept kiváltása hogy történik?

Figyelt kérdés

Kislányom beteg lett. Férjemet kértem meg, hogy hívja felnaz orvost, mert ő van vele otthon. Az orvos mondta, hogy a gyógyszereket feltették felhőbe. Férjem nem kérdezett rá, mert azt hitte, hogy tudom miről van szó, de én még sosem váltottam ki így gyógyszert. Nem nagyon szokott beteg lenni a gyerek, ha igen, akkor is vény nélküli szereket veszek neki.

A TAJ kártyája kell hozzá gondolom, de személyi igazolványa nincs. A neten azt találtam, hogy az orvosnak kellett volna adnia valamilyen felíró szelvényt és arra adják ki. Na mi ilyet nem kaptunk.


2023. máj. 17. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bementek a patikába, odaadod a patikusnak a gyerek taj kártyáját, és mondod, hogy szeretném kiváltani a recepteket.

Ennyi.

2023. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
45%
Csak a táj kártya kell,de amúgy meg csináltass a gyereknek személyit,mert születéstől kötelező.Hitelben pl már csak azzal tudtok megszállni.
2023. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Táj*
2023. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnak nem kell semmit sem adnia ilyenkor. Úgy van, ahogyan 1-es írta.
2023. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek taj kártyájának a száma kell és a te vagy épp aki bemegy személyigazolványa. Semmi extra.
2023. máj. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
2-3 vagyok.Szóval *hotelben,és *taj.Úgy utálom ezt az autocorrectet.
2023. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Fura, hogy még nem használtátok, de még hogy nem is hallottatok a felhőről. Már a receptek több, mint 70 %-át elektronikusan adják ki, nagyságrendekkel egyszerűbb, mint a papír. Tartós gyógyszerszedésnél csak elég egy telefon, és asszisztenstől függően perceken belül kiváltható bármelyik patikában.


Az is fura, hogy nem tudtad, hogy minden gyermeknek kötelező a személyi igazolvány, már legalább 10 éve. (pontosan nem is tudom)


Nem tudom, mennyi idős, de pl. suliba ÉRVÉNYES személyivel iratkozhat be. Gyermekeknek jóval hamarabb lejár.


Melegen ajánlom ügyfélkapu használatát, amihez kérhetsz a gyerek eü. adataihoz is hozzáférést. Rendkívül praktikus, és lassan elengedhetetlen a mindennapokhoz.

2023. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a gyerek kártyával és megmondod,hogy van a felhőben gyógyszer.ennyi
2023. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Én még a kártyát sem veszem elő. A telefonomban fel van írva a száma, bediktálom, telefonnal kifizetem és kész, ha a férjem megy a gyerek tápszeréért akkor ő is csak bemondja mert a kártya nálam van. A sajátomat tudom fejből és azt is csak bediktálom. Kb soha nem adom oda nekik a tajkártyát. Személyit sem kértek soha.
2023. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy kell neki igazolvány, ugyanakkor a kutya sem kéri. Bátyám gyerekének 7 évesen lett két éve. Akkor is csak az iskola kérte, addig senki.

Gyógyszert pedig eddig neki nem írtak. Az első receptjeit papíron kaptuk. D vitamint egyszer írtak így fel, de édesanyám vette és kiadták vény nélkül, nem vacakolt ezzel.

2023. máj. 17. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!