Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pilonidális cisztája esetleg...

Pilonidális cisztája esetleg volt itt valakinek? Milyen volt a kezelés? Itthon mit csináltak vele?

Figyelt kérdés

6-7 éve meglévő probléma nálam, de igazából amikor először megjelent akkor volt fájdalmas, de viszonylag hamar elmúlt. Az évek alatt néhányszor éreztem, hogy jajj kicsit fáj, de nem lett belőle semmi igazából.

Igazából ez csak öndiagnózis, nem jutottam el vele orvoshoz, mert úgy voltam, hogy mire eljutok, pont elmúlik.

És most jött elő nagyon durván. Eljutottam oda, hogy mindenhogy fáj, fájdalomcsillapítót szedek, hogy kibírjam a napot. Eddig még sosem volt látható, csak keménység, fájdalmasság volt. Mostani alkalommal látható lett, sőt nemrég ki is fakadt. De szerintem vissza fog telni.


Ha elmegyek orvoshoz tudnak azonnal csinálni vele valamit, vagy jobbra-balra küldözgetnek majd, vagy hónapok múlva kapok időpontot műtétre? Egyáltalán ezzel milyen osztályra menjek?

Hogyan kezelik ezt itthon? Külföldi videót láttam korábban, ott talán lézerrel zárták, hogy ne tudjon újra feltelni. Akinek volt már valamilyen műtétje, milyen volt? Megoldotta a problémát?


2023. máj. 17. 15:43
 1/3 anonim válasza:

Régebbi kérdés, de beküldök ide neked egy másik kérdéshez egy linket, a kommentek közt megtalálod a véleményem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

2023. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mi a helyzet azóta?
2023. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha jól nézem szerdai nap volt, amikor ezt kiírtam. Az időpontfoglalás volt a legnehezebb része, vagy fel se vették, vagy megszakadt/letették, vagy aki felvette nem akart felvenni, mert szerinte bőrgyógyászati beutaló kell. De végül péntek reggel már be is jutottam orvoshoz. Nagyon kedves volt a doki, csak az egyik kezével szúrta a lidokaint, másikkal már vágott :O Egy elég nagy tampont dugott a cisztába, attól megint kb. semmire se voltam képes. Utána másnap ügyeletes doki kötözte, aki rezidens lehetett, érezhetően nem a kedvenc szakterülete volt, gyorsan kikapta és nem is akart látni. Valószínű több kötözésre lett volna szükség.

Utána előjött még egyszer július elején, de akkor csak fájdogált, kicsi pukli volt érezhető.

És most megint előjött augusztus közepe körül. Azt hiszem péntek körül kezdett el sejleni a fájdalom, szombaton még kirándulni tudtam, kezdett nőni, vasárnap is még egészen elvoltam, de már nagy volt, viszont este már üvöltöttem a fájdalomtól. Hétfő reggel 7re elmentem, ahol múltkor is voltam, ahol közölték, hogy a héten nincs sebészet. Gyalog mentem oda, mert nem tudtam ülni, de végül így csak kocsival kellett bevinni a családnak a nagy klinikára. Ott addig irányítgattak, hogy olyan 10-re sikerült bejelentkezni a sebészetre (6-10ig majdnem folyamatosan sétáltam, úgy hogy alapból otthon a wc-re kimenést 2x meggondoltam már volna). Ez a doki úgy döntött, hogy nem olyan fontos a lidokain, szóval most anélkül nyitotta fel. Utána kellett várakoznom egy kicsit a folyosón, hogy megnézze átázik-e a kötés. Ekkor sikerült beszédülnöm és elájulnom :D

Utána kellett kedden, csütörtökön, szombaton és megint hétfőn kötözésre mennem. (Közben volt, hogy be is lázasodtam.) Lehet, ha másik doki lett volna, akkor még mennem kellett volna. Egyelőre még mindig van egy plusz lyuk a fenekemen.


Az első doki azt mondta, hogy majd ha nem lesz gyulladt, akkor műtét.

A második legyintett, hogy jó lesz ez, így nem hiszi, hogy kell majd ide műtét.

Azóta próbáltam a dolgoknak utána olvasni. A hagyományos műtétet, és ezt a cleft-liftet (ha egyáltalán csinálnak itthon ilyet) se merem bevállalni. Volt egy nagyobb anyajegy eltávolításom, ahol valamire allergiás lettem és szétrobbant a seb. Nagyon ronda volt, az egyik orvostanhallgató, aki csak nézte a kiszedést, elájult. Hosszú idő volt, hogy elfogadhatóra gyógyuljon, de egy vonal helyet, van egy 6x10-es hegem. Az első dokinak mutattam, annyit mondott, hogy hajlamos vagyok a keloidos sebgyógyulásra (szerintem az enyém ennél több volt, valamilyen varróanyagra lehetek allergiás), és hogy alapból a műtéti hely sajátossága, hogy valószínű a varratok felszakadása.

SiLaC műtétet néztem, hogy talán az megoldás lehet. Most tavaszig ki kellene húznom, hogy ne újuljon ki. Akkor be tudok vállalni egy akár hosszabb felépülési időt. Meg elvileg kellene kb. 12 hét nyugalmi időszak, hogy műteni tudják, ami egyelőre nem jött össze.

2023. szept. 6. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!