Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lábujjköröm benövést illetően,...

Lábujjköröm benövést illetően, kinek milyen tapasztalatai vannak a lézeres kezeléssel? Tudtok ajánlani jó dokit?

Figyelt kérdés
Tervezem kivágatni mindkét nagy lábujjamon a benövést a lézeres módszerrel, tudom hogy pénzes mulatság lesz, de úgy hallottam hogy örök garancia van rá, és már nagyon nem bánnám ha nem lenne része az életemnek... nagyra értékelném ha megosztanátok a tapasztalataitokat

2023. márc. 30. 01:15
 1/2 llaci56 válasza:

Hátha tudok valakinek segíteni…

Rengeteget küszködtem édesanyámtól örökölt körömformámmal, mert a nagylábujjamon a köröm állandóan benőtt oldalra. Olyan is előfordult, hogy a sebészeten érzéstelenítés mellett szedték ki az oldalra leszakadt és oda benőtt körömdarabot. Nagy szerencsémre az unokatestvérem sebész, ezúton is köszönet érte! És köszönet a tanácsáért is! Nem szabad oldalt kivágni a körmöt, - mondta, - hanem csak egyenesen keresztbe.

Persze könnyű ezt mondani, mert amikor benő, akkor az ember nekiáll és kivágja egészen tövig. Aztán kezdődik előröl. De egyszer, mikor ismét eljött a pillanat, hogy nem bírom tovább, fogtam a körömvágót és bemetszettem oldalt hosszában a körmömet közvetlen a benövés mellett, majd kifordítottam egyben a benőtt darabot. És itt megálltam, hisz máris megkönnyebbült az ujjam, megszűnt a fájdalom. A benőtt darab ott fityegett, de már nem a húsomban. Óvatosan vettem fel és le a zoknit, nehogy beleakadjon. Aztán egy hirtelen gondolat, és a fityegő darabot ráhajtottam a körmömre és pillanatragasztóval odaragasztottam. Fürdésnél elengedett a ragasztó, ilyenkor újra ragasztottam. Aztán nőtt a körmöm és láss csodát! Soha többet nem nőtt be. A második körömvágás után már nem volt kicsi fityegő darab sem, meg tudtam valósítani, hogy csak elől vágom a körmömet, keresztben. Gondosan ügyelek arra, hogy egy kicsit se vágjam mélyebbre, mint a ahol a bőr van.

Közel 20 éve megszabadultam a köröm benövéstől.

2023. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
#1 az tök jó, csak ehhez mazochistának kell lenni. Én ha csak közelítek a kisollóval a gyulladt körömhöz, már fáj xD
2023. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!