Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egészségpénztár: belépés után...

Egészségpénztár: belépés után hány év múlva tudnak segíteni?

Figyelt kérdés

Az élet úgy hozta, hogy drága magán-ellátásokat (és nagy valószínűséggel műtétet is) kell igénybevenni, amelyek TB-finanszírozással nem érhetőek el.

Egészségpénztárba belépés után hány évnek kell eltelnie hogy a költségek bizonyos részét az egészségpénztár fedezze?

Milyen szabályok vonatkoznak erre?



2023. máj. 23. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, egyből, amint van rajta annyi összeg, legalábbis nem tudok kikötésről, hogy időponthoz lenne kötve, legalábbis nekem egyből ment a maszek vizsgálat
2023. máj. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mármint az egészségpénztáron keresztül a saját költségedre szeretnéd intézni, vagy az egészségpénztár biztosítóján keresztül.

Előbbinél nincs időkorlát. Azonnal használhatod. Utóbbinál nem tudom sajnos, még sosem használtam ki a benne lévő biztosítást.

2023. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

pénz lehúzás. mindig találnak kibúvókat.

sohase mondják el és nem is adnak papírokat a felrételekről.

mi így jártunk:

hugom már 12 évesen sok baja volt, egészségpénztár stb.

19 évesen téedműtét kellett és valamiért nem támogatja tb. pedig csak begyulladt az izületi tokja és csak le kellett szivatni azt a gennyet stb. nem értem h ehhez minrk kell pestre menni és h miért nem támogatja a tb.


a lényeg h a hugom mindig ment többször ortobédushoz stb. vizsgálatokra. évente nem is egyszer....azonban az egészségbiztosító kért egy random vizsgálati papírt talán ortopédusit, nem tom. szóval olyan papírt amikor még csak 11 éves volt, tehát az egészségbiztosítás megkötése elötti papírokat. hiába magyarázkodtunk. Pestre kellett menni és 80 000ft-ot adni egy egyszerű leszivatós műtétért. azt is csodálom h előtte fél évig és utánna egy évig véralvadásgátlót kellett neki és még azt sem támogatta az egészségpénztár...


ennyit ér. semennyit.


ja és 24 évesen lett terhes. a kismamáknak tudtommal ingyenes a fogtömés. hát neki fizetnie kellett. amúgy ezt is finanszíroznia kellene ennek a dolognak.

2023. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3# Nagyon keverednek a fogalmak a mondandódban, szerintem nem az egészségpénztárról beszélsz (amit az ember magának finanszíroz és a szerződésben álló partnerek számláit lehet elszámolni). Ez fekete-fehér. Semmi lehúzás, vagy ködös dolog nincs benne. A lehúzás az ep működési költsége...
2023. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!