Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Társadalom biztosításom...

Társadalom biztosításom hogyan tudom lemondani?

Figyelt kérdés

Következő hónapban tudok az azt követő hónapra időpontot kérni, tekintve, hogy soha nem vettem igénybe egészségügyi ellátást, a biztosításom szeretném megszűntetni.

Ha nem fizetem, akkor elvehetik a lakásom, mondván, hogy a tb adóalapú?



2023. máj. 23. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen lemondás.
2023. máj. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet lemondani. Kötelező fizetni. Ha nem teszed, adok módjára behajtjak, tehát igen, elvehetik a lakásodat
2023. máj. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet lemondani, és igen, adó alapú.
2023. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Pontosítsunk, le lehet mondani, de csak ha egy másik Eu-s országban már fizetsz egészségbiztosítást.Mert egyszerre kettőt az Eu-n belül nem lehet fizetni. Ha Mo.-on dolgozol, akkor nem lehet lemondani ez igaz.
2023. máj. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mivel szolidaritású adó, nem tudod lemondani, nincs lehetőséged erre.
2023. máj. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehet lemondani, mert valakinek fizetnie kell a cigis, meg a dagadt sok betegségének kezelését is, mivel a sajátjukból az nem jön ki.
2023. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 6. Meg a szüleid, nagyszuleid életének meghosszabbítását, a lombikprogramodat, a koraszülötted ellátását, stb.
2023. máj. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
#6:Erre az a válasz, hogy igen, ezt azok fizetik, akiktől levonják a TB-t, de ha te majd kórházba kerülsz vagy sürgősségire, esetleg elmész a háziorvosodhoz, akkor azt is,meg a sok felesleges vizsgálatot, amit a beteg saját magának indikál. Lehetne folytatni a sort napestig, de ennek nincs értelme,a szolidarítás erről szól,nálunk ez a modell van érvényben.
2023. máj. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!