Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A munkáltató a betegállomány...

A munkáltató a betegállomány első 15 napját fizeti? Az igaz, hogy ő ezt visszakapja az oeptől?

Figyelt kérdés
Nem akarja odaadni a főnököm azt a pénzt amit neki kéne fizetni.
2010. okt. 11. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen az első 15 napot a munkáltató fizeti,de nem kapja vissza az OEP-től.
2010. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. okt. 11. 09:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mert az új tv. szerint a munkáltató pl. egy KFT-ben nem az első 15 napot, hanem a neked kiutalt összeg harmadát. És jogosan nem adja oda az összeget, ugyanis nem ő fizeti közvetlenül, hanem az OEP kiutalja neked, erről a főnököd kap egy határozatot és neki el kell utalnia vissza az összeget OEP-nek.
2010. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jogosan???

Te viccelsz? Nem én szavaztam az előző kormányra, én éhezzek a sok marha miatt?

Mi közöm nekem az ő pénztárcájához? Ő sem aggódik az enyém miatt, szerintem ez nem jogos.

2010. okt. 12. 18:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, én kormánytól függetlenül mondtam azt, amit a törvény előír.. a táppénzt neked nem a munkáltató fizeti, hanem teljes egészében az OEP,(és a munkáltató meg a megfelelő részt fizeti az OEP-nek), így NEM jogosan követeled az első 15 napra járó táppénzt a munkáltatódtól, mert azt majd az OEP(néha késéssel) fogja kiutalni, méghozzá miután hónap végén elviszed a céghez a táppénzes papírt és a cég könyvelője elküldi az OEP-hez. Ez törvény(megjegyzem nem egy nagyon új dolog, már több mint 10 éve biztos, hogy így megy), soha nem fizetett a munkáltató közvetlenül táppénzt..
2010. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze, nem is téged akartalak letámadni!

Csak elkeserítő ez.

2010. okt. 13. 08:40
 7/7 A kérdező kommentje:

na akkor most, hogy is van?

Az első 15 napot nem a MUNKÁLTATÓ FIZETI?

Ő visszakapja ezt a pénzt?

2010. okt. 13. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!