Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bunkóság ilyen szöveg egy...

Bunkóság ilyen szöveg egy reumatológus szakembertől?

Figyelt kérdés
"Menjen haza. Vetkőzzön le egy szál bugyira, álljon a tükör elé, nézzen bele és fogyjon le." Az unokatestvérem térdfájdalommal kereste fel. Most meghízott, de amikor 50 kg volt is fájt a térde. Szóval ez ne változott. Őszintén, ha nekem mondta volna ezt, én elküldtem volna búsba... Oké, hogy őszinteség, de van az a szint, amit egy orvos ne engedjen meg magának.

2023. máj. 30. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Bunkóság, de van amikor az ilyen arculcsapas indít el az úton. (kb én is így jártam, és ennek köszönhető, hogy végre le tudtam fogyni. Előtte 15 évig nem sikerült.)
2023. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Igen, bunkóság.

És a dokin mennyi súlyfölösleg van? Én biztos visszaválaszoltam volna.

Én nagy problémának tartom, hogy Magyarországon nem lehet értékelni az egészségügyben dolgozók munkáját. Mert igenis, hogy kellene, pont az ilyenek miatt. Sajnos nincs egyedül, több ilyen büdösbunkó van közöttük, és a nővérkék között is.

2023. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen, az.
2023. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egy 180 kilós kardiológus mondta, hogy fogyjak le. Nekem 8 kg súlyfeleslegem volt. Nem sértődtem meg. Nehéz volt a nevetést visszatartani a rendelőben.
2023. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Bunkóság. De amúgy itt az a fő baj, hogy az orvost nem érdekli, hogy az adott pobléma a túlsúly előtt is fent állt. Nyilván a túlsúly nem segít, de az a baj, hogyha egy túlsúlyos ember bármilyen problémával elmegy orvoshoz, akkor sok orvos a fogyással jön, akkor is, ha nem feltétlen az okozza a problémát.
2023. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Dokit ott vertem volna szájon abban a pillanatban.
2023. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
A kor előrehaladtával majd mindenkinél porckopás áll be és az nem testsúly kérdése.
2023. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha 300 kg a beteg, akkor sem szólhat be így, ilyen stílusban.

Ez kb ugyanolyan, mintha a beteg azt mondaná a dokinak, hogy "Faszikám, azért vagy itt, hogy írjál már fel valami gyógyszert a térdfájásomra".

Csak ugye a beteg alázkodjon meg, és legyen hálás, amiért a doki hajlandó egyáltalán beengedni a rendelőbe, és értékelési lehetőség hiánya miatt viselje el a sértő, megalázó hangnemet.

Akkor is, ha a betegnek valóban fogynia kellene, a doki akkor sem használhatja azt a stílust, ami a kérdésben szerepel.

2023. máj. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, bunkó volt.

De! Adhat neki gyógyszert, írhat fel neki kezelést, ha nagy túlsúllyal él max ideig óráig lesz ez megoldás. Ha eddig nem a súlya miatt fájt, majd fog amiatt is szóval sürgősen észbe kellene kapni.

2023. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!