Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogszerűtlen eljárás volt?...

Pepe95 kérdése:

Jogszerűtlen eljárás volt? MÁV Kórház Sebèszeti osztály

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vèlemènyetekre lenne szüksègem.

A Máv Kórházban volt egy fistula (vègbèlsipoly) műtètem. A műtétet megelőző beszèlgetèsen az Aneszteziológussal a lokális èrzèstelenítèsben egyeztünk meg a műtéthez, ehez egy nyilatkozatot is aláírtam. Mikor befeküdtem a Kórházba a műtétet megelőzően többször is megkèrdeztem hogy akkor èrzèstelenítve leszek, azt a választ kaptam hogy ha ez volt megbeszélve akkor igen. Amikor a műtőbe toltak, akkor szembesültem vele hogy altatni akar az altató orvos (vele nem találkoztam előtte) majd mikor elmondtam neki hogy az volt megbeszélve ill. Írtam alá róla papírt hogy èrzèstelenítve leszek azt a választ kaptam hogy nincs rendben a labor eredményem és nem ittam elegendő folyadékot... Infúzióról kötöttek le mielőtt a műtőbe toltak, és a Labor eredményem is rendben volt, megnèztük a Háziorvosommal előtte. Illetve az előző fistula műtétem is lokális èrzèstelenítèssel zajlott, ott nem jeleztek ilyen problèmát. Megkèrdeztem még hogy ezt eddig direkt nem mondta senki hogy altatva leszek? Azt a választ kaptam hogy igen!?

176-ra felment a vèrnyomásom, a szám kiszáradt. Szart rá a 2 Hölgy hogy nem szeretném az altatást, aminek hangot is adtam, elaltattak.

Ja, és a műtéti beleegyező nyilatkozat amit a műtét előtt kellett volna megkapnom és aláírnom, a Zárójelentès kiadásakor iratták alá velem a recepción. Aki tud segíteni ebben a tèmában kérem írjon.



2023. jún. 2. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha aláírtad bármikor az altatást, akkor jogod van befogni a szád és örülni, hogy nem varrták ki az oldaladra a beledet. Mit tudsz bizonyítani?
2023. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez így nagyon nem oké szerintem, de ha aláírtad, akkor sajnos nehéz ezzel mit kezdeni...


de hogyan altattak be, lefogtak?

2023. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát változhat a dolog, de szerintem inkább valami kavarodás van ott. Ilyenkor nem kell aláírni, esetleg megtagadni a műtétet és felkeresni az intézmény vezetőt.
2023. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De most akkor ezek szerint már megműtöttek és minden rendben volt, nem? Javaslom lépj tovább.
2023. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!