Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Inkontinenciabetétből max....

Inkontinenciabetétből max. hány darabot írhat fel a szakorvos egy hónapra? Mi van, ha amennyit felírt, a betegnek nem elég? Simán fel kell írnia többet, ha a beteg kéri vagy meg van kötve a keze?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 07:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor megegyszer: nem írhat fel mellé másikat, ha egyszer a maximum MINDEN típusból EGYUTT nem haladhatja meg egyik típus maximumát sem. Tehát ha nem elég A-bol a 270, ami a maximum és te szeretnél mellé B-bol, amiből 170 q maximum, akkor összesen q kettőből kapható 170darabot. A maradékot meg kell venned teljes áron.
2023. jún. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk ebből is 270 a max. meg egy másik típusból is 270, akkor azért érdemes lehet variálni, ha a másik típusnak nagyobb a kapacitása, gondolom. Csak kérdés, hogy létezik-e olyan, amiből szintén 270 írható fel, viszont nagyobb kapacitású... Csak típust sem szívesen váltana, mert ez már kb. bevált, csak a mennyiség nem elég...
2023. jún. 7. 07:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Másik szakorvost kellene keresni.
2023. jún. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Miért, másik simán felírna többet? Beszéltünk már olyan orvossal, akinél direkt rákérdeztem, hogy ha a beteg kéri, felírhat-e a háziorvos többet vagy meg van-e kötve a keze, és azt mondta, hogy nincs megkötés, annyit írhat fel, amennyire szükség van. Mondjuk ez mentőorvos volt, nem tudom, ő mennyire lehetett képben azügyben, hogy a háziorvos mit tehet meg meg mit nem...
2023. jún. 7. 15:20
 15/17 anonim ***** válasza:
Ugyan gondolkozz már egy picit, hát hogyne lenne megkötés? Nem tudom mennyibe kerül most támogatva és mennyi anélkül, meg mennyire lenne még szükségetek, de a legegyszerubb az lenne, ha simán megvennéd az extrát. Illetve biztosan van mosható verzió felnőtteknek is, az is egy opcio
2023. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"a legegyszerubb az lenne, ha simán megvennéd az extrát"

Nyilván ezt csinálom, csak így többszörösébe kerül, ezért kérdezem.

2023. jún. 7. 17:35
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Belgyógyászként 270 darabot lehet összesen felírni 3 hónapra, ez napi 3 pelenkát jelent, nem szoktam ráírni, de lehet úgy bontani, hogy 2 nappali 1 éjszakai. 2 éjszakait nem tudom, kiadnak-e, soha nem kérdezték. Esetleg a nagyobb méretnek valamivel nagyobb a kapacitása, de azt írtad bevált, tehát az meg lehet szivárogni fog.
2023. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!