Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A körömágyam feléig leszakadt...

A körömágyam feléig leszakadt a körmöm, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Történt egy apró kis baleset tegnap előtt este, aminek következtében a jobb hüvelykujjamon a köröm felszakadt a körömágy feléig. Jelenleg a felszakadt körmöm derékszögben áll felfelé, nem tört le, ahol feljött ott pedig véres. Az első egy napban borzasztóan fájt, először betadine kenőccsel majd tetrán kenőccsel kentem, a fájdalom most kicsit enyhült. Szerintetek jó megoldás, ha leviszem a gyulladást majd megpróbálom a felálló részt a lehető legjobban levágni amennyire tudom?

A gyógyszertárban még párakötést ajánlottak a tetránhoz, de nem vagyok benne biztos, hogy jót tenne a sebnek, hogy még jobban fellazul. Jelenleg úgy van bekötve, hogy ne akadjon el, de az ujjhegyemnél nincs lefedve, így kap levegőt.

Nagyon nem szeretnék ezzel sürgősségire menni, szóval nagyon hálás lennék, ha valaki aki jártas a témában vagy volt már hasonló cipőben megosztja velem a tapasztalatait.



2023. jún. 8. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy nem látjuk, elég nehéz bármit is mondani rá.


Én pár hónapja a körmöm közepéből vágtam ki egy darabot. Csak egy vékony csík tartotta a szélén a feljött részt, de olyan mélyen vágtam ki azt a darabot, hogy vérzett is. [link]



Nekem jóformán minden nélkül meggyógyult, s szépen lenőtt az érintett rész kb 2 hónap alatt. Csak egy laza sebtapasz volt rárakva, hogy ne akadjon bele mindenbe.

2023. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!