Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 hónapja váltottam ki 100 db...

3 hónapja váltottam ki 100 db frontint és elfogyott... Igen, túl sokat szedtem. Ha visszamegyek háziorvoshoz és újra kérek, ő látja majd mikor mennyit írt fel?

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 01:15
 1/4 A kérdező kommentje:
A "felhőbe" írta fel a gyógyszert.
2023. jún. 19. 01:15
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, látja. Egyébként ne parázz, 3 hónap alatt 100 tabletta kb. napi 1-et jelent. Sokan vannak, akik napi 3-4-et vesznek be, csak senki nem szeret dicsekedni az ilyesmivel. A Frontinnal egyébként is viszonylag jobban jársz, mint pl. egy Rivotrillal vagy Xanaxszal, ez a kettő nagyon addiktív, és mellé még le is épít hosszútávon.

Azt azért tudnod kell, hogy a gyógyszerterápia célja h afféle "mankót" nyújtson, amíg pszichológus segítségével helyre nem hozzátok a lelki problémákat. Tudom, a pszichológus drága, időigényes, az embernek nehéz szembenézni a félelmeivel és a saját defektjeivel, de a gyógyszer csak tüneti kezelés. Ezenfelül bármikor előfordulhat, hogy a szervezeted egyszercsak úgy dönt, hogy 1-1 Frontin nem elég, inkább 2 kell hogy karbantartson, aztán lehet h a Frontin helyett valami erősebb kell, és a végén ott lyukadsz ki, hogy kevered a gyógyszereket, esetleg ráiszol, vagy illegális szerekre fanyalodsz. Vagy csak simán idegösszeroppanásod lesz. Persze nem mondom, hogy nem lehet évtizedekig eltengődni napi 1-2 Frontinon, de inkább az a jellemző, hogy 3-5 évi max. elég, utána jönnek a nagyobb adagok és/vagy az erősebb anyagok. Szóval érdemes úgy nekivágni a pszichés betegségek kezelésének, hogy a legrosszabb forgatókönyvre számítasz, és bizony rászánod az időt és a pénzt arra, hogy egy (!)jó(!) pszichológus segítségével kikupálod magad.

2023. jún. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

"A Frontinnal egyébként is viszonylag jobban jársz, mint pl. egy Rivotrillal vagy Xanaxszal, ez a kettő nagyon addiktív, és mellé még le is épít hosszútávon."


Xanax=Frontin (Alprazolam hatóanyag, tehát ugyanaz).


Egyébként ahogy írták, pszichológus tudna segíteni.

2023. jún. 19. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még anno gyakorlatom alatt láttam egy nénit az sbon akit a folyó vizsgálatok miatt letiltottak a gyogyszerekrol hogy addig ne vegye be őket. A mama meg dühöngő örülté változott mert nem vehette be a frontint. De nem, nem addiktív, áh.. 😂
2023. jún. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!