Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvos etud beutalót adni...

Magánorvos etud beutalót adni TB által támogatott vizsgálatokra?(pl.röntgen, ultrahang bàrmi

Figyelt kérdés
Vagy csak, ha nem magánrendelőben dolgozik?
2023. jún. 22. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Elküld a háziorvoshoz kérje ő meg.Ez így működik.
2023. jún. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tud. A háziorvos meg nem köteles beutalókat adni meg van, amire nem is johosult.
2023. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehàt, ha elmegyek magánba egy neurologus orvoshoz, az nem tud adni pl, sztk-ba beutalot egy, teszem azt nyaki röntgenre?

A haziorvos nem tud mindenre beutalot adni… csak max szakorvoshoz.

akkor nincs is kb ertelme maganhoz elmenni, ha nem tudok vizsgalatokra beutalot kapni…

A nezurologiara 3 honap mulvara kapok idopontot !! Es akkor mèg esetleges vizsgalatokat meg se csináltak…majd év végére jutok el oda így…

2023. jún. 22. 21:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tud írni beutalót, mert egy magánrendelő máshogy működik, mint az állami. Államiban pl. minden sz.rt rá kell írni egy beutalóra (pl. naplószám, diagnóziskód), amit rögzítenek ott, ahova beutaltak. Magánban meg nem írnak ilyeneket, és egy sima szövegezést nem fogadnak el a magánorvostól államiban, kódok nélkül.


Egy ex eü. asszisztens

2023. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha ez az orvos az SzTK ban is dolgozik,be hív oda,és megirja beutalót .
2023. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beutalót tud, csak nem tb- re lesz az a vizsgálatod se.
2023. jún. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tud sajnos adni beutalót. Amőgy mi a probléma? Miért nem jeletkezel be a Sportkórházba?
2023. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-nek: Sajnos már nincs átjárás magánból államiba, vagy államiból magánba. Ha egyik helyről a másik helyre mész, már ott kell maradnod.

Úgy értem, hogy ha pl. egy neurológus magánrendelésére mész, nem mehetsz ugyanahhoz az orvoshoz az állami rendelésére is.

Én egy állami hematológushoz járok, és fél napot kell várnom, mire sorra kerülök, ezért a magánrendelésére akartam menni, de mondta, hogy ne, mert akkor nem mehetek vissza az államiba hozzá, és ő az állami részét jobban támogatta, ezért maradtam ott.

2023. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!