Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik pszichiáter ad leletet?...

Melyik pszichiáter ad leletet? Ha nem tb által támogatott és nem is magánklinikára járok, hanem csak sima pszichiáter írja fel a gyógyszert, akkor is kérhetek hivatalos leletet?

Figyelt kérdés

Jelenleg a tőlem 250 kilométerre lévő, tb által támogatott pszichiátriai osztályra járok ellenőrzésre 3 havonta. Az lenne a kérdésem, hogy amennyiben szeretnék váltani és egy sima pszichiáterhez járni Budapesten, ahol már egy ideje élek, akkor is van lehetőségem hivatalos leletet kérni? Igazából még fiatal vagyok és jelenleg el tudom látni jó színvonalon a munkámat, csak arra gondoltam, hogy ha a jövőben rosszabbra fordulna az állapotom, akkor ugyebár lehet nagy jelentősége a leleteknek...


Ezért mindenképpen olyan orvos kellene, aki ezt biztosít. Viszont voltam több orvosnál is Pesten, de senki nem adott leletet. Így pedig félek a váltástól.


Egyébként a váltásom oka a nagy távolság, az időhiány és az lenne, hogy abban a városban mindenki ismer és nem szeretnék mindenkivel összefutni az osztályon, ha nem muszáj.



2018. dec. 1. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Az orvos minden orvos-beteg találkozást köteles dokumentálni, erről a betegnek köteles kérésre másolatot adni, forrás: 1997. évi CLIV. törvény az egészségügyről

[link]

2018. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!