Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fülzúgásra felírt keringésjaví...

Fülzúgásra felírt keringésjavító infúzió ront-e a fülzúgáson?

Figyelt kérdés

2 hónapja van már nem állandó jellegű fülzúgásom. Amikor ez jelentkezett a fül-orr-gégész kimosta, de ettől nem lett jobb. Ezután felírt egy Cavinton nevezetű tablettát, amit több mint 1 hónapig szedtem, utána elfogyott. Ezután Gingko Bilobát kezdtem használni (mivel nem vényköteles). Ezidő alatt elmentem 8 féle vizsgálatra (vérvétel, audiologia, koponya mr, nyaki ultrahang, röntgen, szemész, reumatologia, neurologia).

A röntgen volt az egyetelen, ami nyaki spondlyosist (meszesedést) mutatott ki, és a reumatológus is mondta, hogy nyakam nagyon be van állva. A többin nem találtak semmit.

Másfél hónap után mentem vissza a fül-orr-gégészhez, aki beutalót írt infúzióra, hogy azt még meg lehet próbálni hátha.

A fülzúgásom nem javult, bár arra már rájöttem, hogy ha a nyakam jobban meg van feszülve (ülőmunkát végzek), akkor jobban hallom, ha "ki van lazulva", akkor szinte nem is hallom.

A fül-orr-gégész doktor ezirányú észrevételeimet nem hallgatta meg, egyből írta a beutalót az infúzióra.

A fülzúgásom kétoldali, de a baloldali ritkábban szólal meg, a jobb gyakrabban. Valószínűleg nem zajártalom okozta, mivel "halkan" kezdett sziszegni a jobb fülem (később a bal is, de annak búgó hangja van).


Aki volt ilyenen, annak romlott a fülzúgása?


33/F



2023. jún. 28. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel nem tudnak mit kezdeni.Nekem is kb 40 éve ez van.Az egyik orvos megmondta az igazat.Meg kell barátkozni azzal,hogy együtt kell vele élni.

Az az igazság,még nem találták meg az agyban azt a területet amit orvosolni lehetne.Csak találgatások vannak.

2023. jún. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rontani nem fog, de hogy hasznal-e…

Nem tudom, en ketszer is voltam, nekem semmit nem ert, viszont lehetnek mellekhatasai, addig, amig kapod. Nekem hanyingerem volt es nagyon fajt a fejem tole.


10 eves korom ota zug a fulem, senki nem tudja, hogy miert, semmit nem talaltak.

2023. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha nem ront, kezdem már megszokni még elviselhető, bár jobb volt nélküle.

Az elalvást nehezíti, meg a tény "hogy ott van". A koncentrálást kevésbé befolyásolja (háttérzajnak fogom fel, emiatt nem figyelek rá).

2023. jún. 28. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!