Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kell magammal vinni...

Mit kell magammal vinni pajzsmirigy szcintigráfiára és mire számítsak, mit fognak ott csinálni?

Figyelt kérdés

Már írtam ki egy pár kérdést, h sűrűn megbetegszem stb. Decemberbe még azt mondták a dokik h megfázás. Márciusba már vért is vettek és kaptam egy beutalót a radiologiára.

Valami a pajzsmirigyemmel nem stimmel.

Milyen papírokat kell vinnem?

(Betegkönyv és a beutalón kívűl kell még valami?)

Mit fognak csinálni? (Olvastam h meg itatnak valamit vagy adnak 2x injekciot, de errol a doki nekem semmit nem mondott)

Egyek reggel vagy ne?

És ha ne egyek akkor mikor ehetek vizsgálat után?

19L



#vizsgálat #pajzsmirigy #radiológus #pajzsmirigy szcintigráfia
2023. júl. 3. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

És mi lenne, ha használnád a Google-t?


[link]


[link]


Pajzsmirigy szcintigráfia

Hogyan történik a vizsgálat?

A vizsgálat időtartama átlagosan 20-30 perc, amely egy vénás injekcióval kezdődik és így kis mennyiségű úgynevezett radiofarmakont juttatnak a szervezetbe, amelyet a pajzsmirigy sejtek felvesznek és így a pajzsmirigy működése megítélhető. Az injekciózás után 10-15 perc múlva készülnek a felvételek..


A vizsgálat nem igényel előkészítést, a vizsgálat előtt úgy étkezhet és ihat, ahogyan máskor is szokott. Fontos azonban, hogy hozza magával pajzsmirigy ultrahang és a pajzsmirigy funkciós (TSH, T3, T4) vizsgálatainak eredményét! Amennyiben gyógyszereket szed, kérjük, lehetőleg már 4-6 héttel (!) a vizsgálat előtt jelezze ezt kezelőorvosának, aki tájékoztatja Önt, mely gyógyszerek szedését kell esetlegesen átmenetileg felfüggesztenie. Különösen fontos ez, ha a pajzsmirigy működésére ható szereket vagy jódtartalmú étrend-kiegészítőket szed. Kérjük, azt is mindenképpen jelezze, ha a közelmúltban kontrasztanyagos röntgen vagy CT vizsgálata volt.

[link]

2023. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olvastam mar par cikket googlen is, de minden oldalon a teljes vizsgalas kb 2 ora. 1 injekcio utan 40-45percet varni kell es utanna nezik meg a pajzsmirigyet kb 15-20 perc utanna meg valamien 1 injekcio 10-15 perc varas es utanna megimt meg nezik a pajzsmirigyet egy jo par percig...

Es en meg soha nem voltam meg ilyenen ezert fel tettem egy par kerdest, nem kell ezert egybol le tamadni az emert.

2023. júl. 3. 18:39
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Legalább 2 óra, mert eleve 1 vagy másfél órát utána egy külön szobában kell ücsörögni is. De egy dolgot nem értek. Hogy lehet, hogy rögtön scintigráfiára küldenek, a minimum az ultrahang, hormonok. Vagy azok voltak?
2023. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Marcius 1en volt egyetlen egy vervetel. 2 an meg lett az eredmeny ahol a doki szerint a pajzsmirigyel van valami problema. Most fejbol nem tudom a kis es a legmagasabb erteket, de nekem a 2 kozt van, csak egy kicsit kozelebb van a magasabb ertekhez mint az alacsonyabbhoz.. ezen kivul nem volt semmilyen vizsgalatom
2023. júl. 6. 19:07
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát az fura. Nem igazán érdemes sugárral terhelni, kókler a dokid bocsi.
2023. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezert nem kell bocsanatot ker ed, en is tudom. Amikor be toltottem a 18at ebbe a varosba ahol elek egyik felnott dokinal se volt hely.. tavaly decemberbe talaltam egy dokit ahol volt meg par hely, de par varossal messzeb van es bussal vagy taxival szoktam oda menni. Tavaly decemerbe voltam ott eloszor ugyan ezekkel a tunetekkel akkor megfazasra fogta az egeszet. (Es csak a torkomat nezte meg. De a valo tuneteimmel nem foglalozott (nehezlegzes, magas pulzus es vernyomas, szedules, hidegrazas etvagytalansag).

Marciusba ugye vissza mentem ugyan azokkal a tunetekkel es meg sem vizsgalt csak vett vert es azzal el is intezte mondta be kuldi a laborba es majd masnap delre meg lesz az eredmeny. Mondta hogy majd telefonaljak delfele. Masnap en fel szalltam a buszra es be mentem hogy szemelyesen beszeljek vele. Kezembe nyomott 3 papirt 2 papir a vervetel eredmenye a 3ik papir meg a beutalo radiologiara (amire ra volt irva a cim es a doki neve es a telefon szam) a gelo szamot itthon fel hivtam es jul13ara kaptam ido pontot. Es azota dokinal nem voltam. Meg a kornyeken sem. Nekem is furcsa hogy semmi kivizsgalas nelkul egybol radiologiara kuldtek

2023. júl. 7. 07:05
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
De most konkrétan scintigráfia biztos? Csak, mert az, hogy radiológiára küldtek, az elég tág fogalom. 20 éve vagyok ebben a szakmában, de olyat még nem láttam, hogy legalább egy ultrahang, teljes PM hormonpanel ne lett volna scintigráfia előtt, főleg egy fiatalnál, azért az mégis csak gamma sugár.
2023. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Se ultra hang se pm hormonpanel nincs es nem is mondta a doki. A beutalon azt irja hogz pajzsmirigy & scintigrafia (csak annyi hogy nem magyar nyelven, de az most lenyegtelen)(kulfoldon elek)
2023. júl. 7. 14:18
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jaaaa, hát külföldön nem tudom mi a rendszer, ott lehet más.
2023. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hat mas a rendszer az biztos, de mifelenk nem a legjobb.. 2018ban volt egy auto balesetem (nem nagy) de csak fertotlenitetek a sebeimet es haza is engedtek. Nem neztek meg hogy van e belsoverzesem stb..es itthon gyogyulgattam 1 honapig... szedulessel es fejfajassal nem foglalkoztak. Azt mondtak hogy ez barkinel megesik a balesetek soran..
2023. júl. 7. 14:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!