Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell szednem koleszterincsökke...

Kell szednem koleszterincsökkentőt?

Figyelt kérdés

Most voltam laborban 6,31 lett az összkoleszterin, HDL normál határban, LDL 4,19 (minden más laborérték normál határon belül).


Háziorvos szerint ez nem vészes, nem kell rá semmi. Ma voltam kardiológián, ott a doki azt mondta mindenképp kell rosuvastatint szednem rá, írt is receptet.


Egyik doki ezt mondja a másik azt. Nem szívesen szednék gyógyszert ha nem feltétlen muszáj. Testsúlyom normális (BMI:21)


Nem tudom szedjem-e, esetleg próbálkozzak valami alternatív módszerrel, hátha segít, kinek mi a tapasztalata?



2023. júl. 7. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Én nem szedném és nem is szedek, 6.7 a koleszterinem, senki nem mondta, hogy szedjek. Próbálj a kaján változtatni, de ha genetikai akkor mindig is magas lesz.
2023. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Onmagaban a gyogyszert mint karos dolgot latni butasag. Ha magas koleszterinszinttel elsz, akkor karosodik a szived, errendszered, rovidited az eleted. Lehet, hogy az az orvos, aki azt mondta, nem veszes, latja a magyar atlagot, es ugy gondolta, igy is jo neked.

Ez idegesito persze. Gyanus nekem, hogy a masodiknak van igaza. De jarj utana, van ugyan hatareset, de lehet, hogy kene szedned. Vagy egy ev mulva nezni, es ha akkor is annyi, akkor iratni.

Ma mar azt mondjak, a genetika es a stressz a meghatarozo, nem is az etkezes. Marmint normalis kereteken belul.

2023. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ja, es ha szedsz gyogyszert, ellenorzik a majfunkiciod, ugyhogy latni, nalad okoz-e mellekhatast.
2023. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Korábban ennél magasabb volt. Rexetint szedtem (antidepresszáns) és +10kg mellett 7,8-ra emelkedett a koleszterin. Egy éve leálltam a gyógyszerrel, a súlyom visszaállt normálra, a koleszterin viszont csak 6,31-re.
2023. júl. 7. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A koleszterin nem feltétlenül függ össze a testsúllyal, sokszor genetika inkább. Én sem vagyok kövér, mégis az egekben a koleszterinem gyógyszer nélkül. Van egy szuper endokrinológusom, azt mondta, hogy a legújabb ajánlások szerint az LDL-nek 1,8 alatt kell lennie. A magas koleszterin nagyon alattomos dolog, nem okoz tünetet sokáig, aztán egyszer csak jön egy szívinfarktus vagy stroke. Én is rosuvastatint szedek, a legkisebb dózist, semmi mellékhatása nincs.
2023. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én koleszterinem is ekörül van, az egyik orvos (a belgyógyász magánban vagy pl a háziorvos) szerint nem kell szedni, a másik (pl a fogl.eü orvos vagy a gasztroenterológus) szerint azonnal írassak gyógyszert, mert meghalok szívinfarktusban.


Most döntse el az ember.



Viszont nem ártana elmenned dietetikushoz és betartanod a diétát!


Kevesebb hús, mindennap semmiképp se, bár a halak jöhetnek (nem mind), zabkása, olajos magvak, zöldségek, tejtermék kevesebb és csak sovány, tojás max naponta 1/hetente 7.


A magyar állami egészségügy nagy mulasztása, hogy az életmódban nem segít.


Magánban azonnal küldtek dietetikushoz, de a belgyógyász eleve írt táplálkozási dolgokat a leletre.



Ja, amit segíthet, a növényi szterin tabletta!

2023. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5



Ki az endokrinológusod?



Nekem az LDL-em ennek a 2-2,5-szerese körül mozog!!



Ja a diétához annyit, hogy genetikai magas koleszterinnél NEM várjuk, hogy a normál értékre csökkenjen, de VALAMENNYIT csökkenni fog.

2023. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 5,63 egyik orvos azt mondta tökéletes, a másik meg, hogy hát ez elég magas, ha legközelebb is ennyi lesz kell gyógyszer


Na akkor kinek higgyen az ember? A háziorvosnak vagy az endokrinológusnak?

febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Melyikük melyiket mondta?
febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

háziorvos h tökéletes

endokrinológus, meg hogy figyeljek rá

febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!