Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges olyan enyhe bordatö...

Lehetséges olyan enyhe bordatörés vagy repedés, hogy nem dagad be és nem is lilul be, de rettenetesen fáj?

Figyelt kérdés
És egyébként bordatörés esetén milyen ellátást szpktak alkalmazni?

2023. júl. 9. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, lehet. Nekem volt háromszoros törésem és semmi nem látszott kívűlről. Legutóbb meg biciklivel elestem és megütöttem a bordámat, eléggé fájt, azt hittem megint eltört. Kb. két héttel később volt egy mellkasröntgenem (nem ez miatt) és az nem mutatott törést. Valószínűleg csak zúzódás volt.

Egyébként töréssel sem tudnak mit tenni, nyilván nem lehet begipszelni. :) Röntgen után pihenést szoktak javasolni.

2023. júl. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ, de röntgenen nem mindig látszik elsőre, ezért kell ismételni 2 hét múlva ha erre van gyanú. Leginkább pihenés a javaslat, semmi hirtelen és megerőltető mozdulat.
2023. júl. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!