Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tudok váltani háziorvost...

Tudok váltani háziorvost akkor is, ha nem az adott településen élek?

Figyelt kérdés

Budapesten fogok bérelni lakást augusztustól, de a tartózkodási helyemet (+ állandó lakcímemet) nem feltétlenül akarom megváltoztatni.


Ha vidéki marad mindkettő cím, attól én el tudok menni egy háziorvosi rendelőbe átkérni magam egy új orvoshoz? Kötelesek fogadni vagy ezt az orvos döntheti el?

Azért lenne fontos nekem ez, mert pl. megbetegszek (és kórházi ellátásra nincs szükség), akkor nem nagyon lesz lehetőségem 3 órát utazni vidékre a jelenlegi háziorvosomhoz egy betegpapír és gyógyszerfelírás miatt, hogy a munkában is igazolni tudjam a távollétem.


2023. júl. 13. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos dönti el fogad e.
2023. júl. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem kotelesek fogadni, ez nekem is problema volt, egy orvos se vett fel akinel probalkoztam, lakcim nelkul. Helyhiany miatt elutasitottak.


Ez ugy lett megoldva, hogyha valami bajom volt, akkor latatlanban a videki orvosom felirt gyogyszert, amit ugye ki tudtam valtani. Tappenz passz, nem tudom hogyan mukodne, egyetemista voltam amikor pesten eltem, igy az nem kellett.


Amugy probalkozni kell, egyik baratnomet pl siman atvette a haziorvosa, pedig neki is videki lakcime volt akkoriban.


Egyebkent meg surgos esetben ellatnak, ezt nem utasithatjak vissza, de ez ugye egy-egy alkalom.

2023. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!