Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan jelentkezzek be felnőtt...

Hogyan jelentkezzek be felnőtt háziorvoshoz, ha 1) eddig csak gyermek háziorvosom volt 2) nincs még ideiglenes lakcímem a településen?

Figyelt kérdés

Vidékről költöztem fel Budapestre, és úgy néz ki, már nem gyakran leszek otthon. Elmúltam 19 éves, úgyhogy most már muszáj bejelentkeznem egy felnőtt háziorvoshoz.


A lakásba, amiben lakom, egyelőre nem vagyok bejelentve. Be leszek, de most zajlik az adás-vétel. Az állandó lakcímem vidéken van. Úgy hallottam, ez nem gond, mert ma már nem csak a körzetben rendelő háziorvoshoz lehet menni, hanem bármelyikhez.


A gyermekorvosomtól kell valamilyen papír? Vagy egyszerűen csak bemegyek a TAJ-kártyámmal az orvosi rendelőbe, hogy én ide szeretnék bejelentkezni háziorvoshoz?



2014. aug. 6. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Bejelentkezni rendesen nem fogsz tudni, mert ahhoz kellenek a gyerekkori papírok is, amiket normál esetben a felnőtt háziorvos kér ki, de lakcímkártya hiányában ez nem fog megtörténni. Ettől függetlenül meg lehet beszélni a dolgot a dokival, szóval nem lesz gond.
2014. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen papír hozzá a gyerekorvosodtól.

Ha fogad az orvos (ha nem tartozol a körzetébe, nem köteles), akkor ő kikéri a kartonodat a gyerekorvosodtól.

Függetlenül attól, hogy hova szól a lakcímkártyád és hol van a gyerekorvosod.

Ellátni rögtön ellát, ha valami gondod van, csak a kartonok megérkezése telik pár hétbe.

2014. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!