Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig vehetem igénybe tb...

Meddig vehetem igénybe tb alapon a fogszabályozást?

Figyelt kérdés
Egy hónapja érettségiztem és ma mentem fogszabályozásra, ahol azt mondták, hogy mivel már leérettségiztem, ezért fizetnem kell a kezelésért. Viszont csak azért nem értem, mert a diákomon a kis matrica elv augusztus 31-ig szól, ezért diák bérletet is vehetek a bkv-n. Csak azért nem értem, mert mi van akkor ha valaki befejezi a gimit teljesen, de nem megy el érettségizni, annak örökké tb alapon van a fogszabi?😂 Szóval kérlek világosítsatok fel róla, hogy ez pontosan hogyan is van. Köszi a válaszokat előre is.
2023. júl. 13. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korig. Hány éves vagy?
2023. júl. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20, de nem csak 18 éves korig állja a tb.
2023. júl. 13. 15:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az a kérdésem, hogy június 27-től kell fizetnem (akkor volt az érettségim) vagy augusztus 31-ig, azaz a következő tanév kezdetéig jár a tb?
2023. júl. 13. 15:55
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kedvezmenyes fogszabalyozas az 18 eves korig jar.

Tb alapon termeszetesen utana is megcsinaltathatod, de akkor mar teljes aron lesz, szoval maganba is mehetsz, mert szinte tokmindegy.


Ugy tudom, hogy a jogviszony megszunese utan 45 napig ervenyes a tb. Az csak kerdes, neked mikor szunik meg hivatalosan, mert ezt a reszet nem tudom. Talan akkor augusztus 31, ha a matrica is addig szol es akkor onnantol szamitva 45 nap.


Aki nem erettsegizik, annak is megszunik a jogviszonya, ez erettsegitol fuggetlen.

2023. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ😊
2023. júl. 13. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
34%
És akkor aki olyan hülye, hogy érettségin megbukik, annak 1 évig fizeti az állam tovább?
2023. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!