Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más városokban is ilyen...

Más városokban is ilyen borzalmas a háziorvosi ellátás?

Figyelt kérdés

Akihez körzet szerint tartozunk hozzá 1 héttel előtte időpontot kell kérni különben nem fogad, ha receptet szeretnél 2 héttel előtte jelezni kell, majd a betegek között kivárhatod a sorod, hogy megkapd. Emiatt évek óta nem is ő a háziorvosa az egész családnak. Akinél a kártyán van ő 4 éve ment nyugdíjba, azóta csak helyettesíti valaki (mostmár 2 éve ugyanaz). Na hát ebbe a 4 évbe a héten kellet először meglátogatnom szerencsére. Először közölte hogy menjek át más orvoshoz mert ő hozzánk nem jön (mindíg mindenki odamegy hozzá) már az asszisztensel is összeveszett, hogy ott az egész család évek óta. Ezekután megvizsgált nagynehezen és közölte "REMÉLEM nem bélcsarodás"

Ma kellet vissza mennem a táppénzes papírért a megbeszélt időbe ott is voltam rajtam kívül kb 10 emberrel akik szintén csak papírra várták az asszisztens flegmán közölte hogy ő csak egy fél óra múlva adja ki a papírokat (azaz nem a megbeszélt időpontban). 1 óra késéssel de a rendelés is elkezdodott és csak úgy találomra hívta be az embereket, nem érkezési sorrendbe vagy időpont alapján. A papírokra pedig 1,5 órát kellet +ba várni. És volt olyan aki nem is kapta meg a beutaloját azzal a válasszal, hogy kérjen mástól vagy menjen privát.

Más városokban is ilyen gáz a háziorvosi ellátás? Vagy érdemes lenne esetleg körülnézni környező városokban új háziorvos után?



2023. júl. 26. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, bármikor bemehetek rendelési időben, de gyógyszertfelírnak ha csak telózok, ezért be se kell menni. Érkezési sorrendet tartják, a táppénzes papírt meg váróba is kiteszik ha kérem telón, és mikor ráérek akkor megyek be érte, ott van egy dobozban, nem kell rendelési időben tömörülni. BP melletti 15 ezres város
2023. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen ez a helyzet. Míg az emberek tűrik, nem lesz változás.
2023. júl. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen házi orvosok .A pénzért túl vállalják magukat.

Telefonon elérni sem lehet őket.A gyógyszer fel irás is már probléma .

A Kovid óta nagyon elfutott velük a ló.

DE sajnos az egész járóbeteg el látásnál is így van.

2023. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Mivel személyfüggő, így nagyon nagy különbségek vannak. A mienk olyan gyenge-közepes (legalább nem bunkó). HA tudsz, akkor érdemes megpróbálni váltani, nálunk viszont nem vesz át senkit senki, aki nem tartozik a körzetébe. Kapod, amit a gép dobott.
2023. júl. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerencsére ritkán vagyok beteg, de a mi orvosunk kedves, aranyos. Nem is tudom, kell-e időpontot kérni tőle, a covid előtt biztos nem kellett. Csak odamentem és végigültem a soromat.
2023. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hál istennek,nem szoktam beteg lenni,de rutin vizsgálatokra eljárok,csak megnyugtatás végett.Évtizedek óta ugyanaz a körzetim:ő és az asszisztense is nagyon kedves,el lehet őket érni telón,és a beutalókést már aznap mehetek,receptet meg fellő a felhőbe,és bármikor mehetek érte!Annak ellnére,h 8.kerületi rendelő,tök jól felszerelt,és időpontot is egész könnyen kapok mindig!
2023. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!