Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbélszűrésnél CT/Mr vagy...

Vastagbélszűrésnél CT/Mr vagy a kolonoszkópia a biztosabb? S miért?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Önmagában egyik sem elég. Kolonoszkópia szokott lenni és ha találnak valamit, akkor utána CT.
2023. júl. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
CT-n, Mr-en, látszik, hogy van ott valami rendellenes, sokszor egy sima Ultrahangon is. Ha komolyan veszi a vizsgálatot az orvos és tapasztalt. Azt megnézni, hogy pontosan mi az a valami leginkább csak kolonoszkópiával lehet, amennyiben indokolt.
2023. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem vágom :D első. A kolonoszkópia fölött miért áll a CT? Hisz elobbinél kamera is van, szovettant is vehet. Mit lát eztán a Ct amit a tukrozes nem?
2023. júl. 27. 10:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem áll felette, sem alatta. Ezért nincs is így értelme a kérdésednek. Ezek nem váltják ki egymást. Mindig az adott esettől függ, hogy milyen vizsgálatok kellenek.

Kolonoszkópia után azért szoktak CT-t kérni, mert ha találnak valamit és műteni kell, akkor a CT-n látszik, hogy van-e máshol is, van-e áttét.

2023. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az ugy logikus persze, de ugye nem csupan rákot szoktak nézni kolonoszkopian,hanem fekelyt,gyulladasokat stb. Pl nalam is ez volt, es hat hogyhogy nem, a telefonom azota folyton hirdetgeti nekem a hasi ct-t, mint prevencios vizsgalatot. Aztan igy elkezdtem ezen agyalni,hogy miert ajanlgatjak,hisz ha a CT-n van valami elterest,ugyis a kolonoszkopia lat valosat a bélben. Plusz az azert szerintem nem lat mindent. Igy ennyi. Elbizonytalanodtam csupan,hogy most akkor mi is van:)
2023. júl. 27. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:

De akkor nem orvos mondta, hanem kvázi reklámokat kapsz egy olyan magán helyről, ahol korábban voltál egy vizsgálaton?

Így szokott lenni. Én is voltam allergia vizsgálaton egy nagyobb magánrendelőben. Azóta mindig kapok "ajánlatokat".

2023. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Colonoszkópia egyértelműen, azzal lehet akár ott helyben beavatkozást is csinálni, ha szükséges. CT akkor kell, ha valami olyan elváltozás van, aminek a kiterjedését is meg kell határozni, vagy esetleg van arra valami gyanú, hogy más az eredete, máskülönben nincs értelme sugarazni.
2023. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!