Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérnyomáscsökkentőnek lehet...

Vérnyomáscsökkentőnek lehet ilyen mellékhatása ?

Figyelt kérdés

1 hónapja szedek Betaloc ZOk 50mg (ebből 1 dbot reggel) és Lisonorm 10mg (ebből 1db este és 1db reggel).


Először nehéz légzéssem/légszomjam volt tőle, az már szinte 90%ban elmúlt és kb 2 hétig volt jelen erősebben, most viszont kb 1,5 hete közepes fejfájásom van, először azt hittem valamelyik fogam begyulladt, vagy az idő, front stb, ezért napi 1db fájdalomcsillapítót szedtem be (voltaren 25mg vagy flector), és nagyjából elmúlt.


De gyanakszom, hogy a vérnyomáscsökkentőtől fájhat a fejem, más tapasztalt ilyesmit ? Fájfájás mellé enyhe szédülés/zavartság is társul, de az utóbbit lehet csak bebaszélem magamnak.


A vérnyomásomat ellenőrzöm minden nap (többször is), általában 130-140/60-70-80at mérek és 65-70-80as pulzust, de néha (leginkább este közeli órákban 120/60/60-at is mérek)


Viszont nem tudom, hogy ezekkel a tünetekkel visszamenjek a háziorvosomhoz ? Mert az utóbbi hónapban kb hetente visszamentem, a nehéz légzésem miatt, és nem igazán vett komolyan, a vérnyomás naplómat se nézte meg rendesen, csak rámondta, hogy néha mérek 120as értkeket, akkor már jó, mert 120as, konkrétan ezt mondta...


Szerinte ne stresszeljek, ennyit mondott.


Korábban volt vérvétel, szívultrahang, és tüdő röntgen vizsgálatom, ezek jók voltak.


Én gondolom túl, és ez az általános eljárás magas vérnyomásos betegek kezelése közben, vagy az háziorvosom hanyag?


2023. aug. 9. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Iszol elég folyadékot? Nem éhezel napközben? Mennyi koffeint fogyasztasz? Monitor előtt dolgozol?

Ezek is tudnak fejfájást okozni.

2023. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Folyadék rendben, nem éhezem, koffein már szinte nulla julius óta (reggel egy kicsi csésze kvt iszom).

Monitor előtt dolgozom, de ez előtte nem okozott fejfájást, és nem is kifejezetten fejfájás, hanem inkább ilyen zavarodottság érzés, csak akkor amikor kiírtam a kérdést, nem tudtam jobban körülírni.


Akkor még emlékeim szerint pár hétig jelent volt ez a furcsa érzés, és utána elmúlt kb 80%ban, néha visszajött, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentősséget, orvoshoz nem mentem vissza, mert kb csak széttárja a kezét, nem segítenek érdemben semmit.


Eltelt pár hónap így.


Ezután volt egy este, 3 hete, amikor felment a vérnyomásom 150/90re, és rosszul lettem, (azóta visszatért az összes kérdésben leírt tünetem) éjszaka nem bírtam aludni, másnap elmentem a háziorvoshoz, kaptam Tenaxumot 2x1mgos adagolással a meglévő gyógyszerek mellé.

1 hétig szedtem, de éjszakára, és néha nappal is nagyon levitte a pulzusomat (50 környékére) azért abban maradtunk hogy szedjek este 1mgot, de ez ugyanezt csinálja, szóval abbahagytam.


Azóta a pulzusom normális, viszont a korábbi tüneteim fennálnak (nehéz légzés, zavarodottság érzés, mellkasi nyomás/szív fájdalom).

Szerinte a vérnyomásom miatt van (130-120/70-80, néha 140) szerintem ez egyáltalán nem sok, ezt a régebbi háziorvos is mondta, de az új orvosom szerint nekem 186 centi/108kgos testsúllyal 110es vérnyomás kellene, miért mondanak össze vissza mindent ?


Tény, hogy túlsúlyos vagyok, de már fogytam 10kgot, és jelenleg is csinálom a diétát.


Vérkép rendben (legalább is orvos szerint, ezt lentebb kifejtem), szívultrahang rendben, tüdő rendben, szemüvegem rendben, életmód is, nincs stressz (kb életem legjobb időszakát ÉLNÉM, ha nem lenne ez a kellemetlen mellékhatása a vérnyomáscsökkentőnek.


De kardiológiára se mehetek, mert azt mondták korábban, idézem: alapvetően a vérnyomás beállítás háziorvosi feladat.


Őszintén ezek után hova/merre tovább ? Poszt covid/vakcina betegség ? Oltást kaptam, covidos nem tudom voltam e, de van rá esély.


Vérkép: mennyire normális az, hogy egy vérkép elemzésnél a háziorvos mindent jónak talál, mert semmi se csillagos, viszont pl egyes értékek nagyon közel vannak a megengedett határértékhez ?

dec. 27. 19:23
 13/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lisonorm okozhat ilyet.
dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Igen, és kb az összes vérnyomáscsökkentő amit eddig szedtem, végigolvasgattam az összesnek a betegtájékoztatóját :D
dec. 28. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!