Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az szakorvosi rendelőkben...

Az szakorvosi rendelőkben pupillatágítással csinálják a(z ingyenes) szemfenékvizsgálatot, vagy pupillatágítás nélkül?

Figyelt kérdés

2023. aug. 9. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Csinálják így is - úgy is.
2023. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mitől függ?
2023. aug. 9. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
A szem problémájától alapvetően, de feltételezem, hogy a vizsgáló orvostól is.
2023. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Cukorbeteg éves vizsgálatáról lenne szó.
2023. aug. 9. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyen problémánál erősen illik tágítani. Sajnos biztos van, ahol nem teszik meg.
2023. aug. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert azt olvastam, hogy:

"A szemfenéki diagnosztika üzletünkben pupillatágítás nélkül elérhető (a diabétesz szűrés is!), csúcskategóriás funduskameránknak köszönhetően. Így elkerülhető az a többórás életlen látás, ami a pupilla tágítással végzett vizsgálatoknál jelenkezik!"

[link]

amiből azt veszem ki, hogy a géptől függ. De vajon az állami szakorvosi rendelők is tartanak már ott, hogy ne kelljen tágítani a pupillát, mert olyan a gép, hogy anélkül is lehet?

2023. aug. 9. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikor nem tágították, semmi spéci gép nem volt, szerintem simán nem akartak ezzel foglalkozni.
2023. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem... Nem úgy van, hogy ha nem elég spéci a gép, akkor a tágítás azért kell, hogy egyáltalán legyen értelme a vizsgálatnak? Vagy anélkül is van értelme azért, csak tágítás nélkül kevesebb adat a végeredmény?
2023. aug. 9. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!