Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Pupillatágítás után nagyobb...

Pupillatágítás után nagyobb dioptria?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Voltam szemvizsgálaton: először megnézte a szemem simán , azaz csak bele kellett nézzek egy kis gépbe s úgy kellett olvassam a távoli betűket, így az eredmény +0,25 lett mindkét szemem. Aztán a doki ajánlotta, hogy nézzük meg úgy is, hogy kitágítja a pupilláimat azzal a bizonyos cseppel. Miután kitágultak, újra bele kellett néznem abba a gépbe s az eredmény más lett: bal szemem +0,50 lett a jobb pedig maradt 0,25. Na most, melyiket szokták figyelembe venni szemüveg készítésekor? A csepp nélküli vizsgálatot vagy a cseppeset? Kiváncsi vagyok... köszönöm szépen előre is :)

2021. ápr. 30. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ez engem is baromira érdekelne, mert 35 éve vagyok szemüveges, a büdös életbe nem volt ilyen vizsgálatom, pedig 2-3 évente csináltatok új szemüveget.

Minek a pupillát ki tágítani vizsgálat előtt?

Soha nem fogsz kitágított pupillával szemüveget hordani.

2021. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem kitágított pupillával kell szemüveget hordani. Az csak a vizsgálat része.
2021. ápr. 30. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a pupillatágítás a lényeg, hanem hogy a szemben levő többi izom is elernyed a csepptől. Ugyanis a távollátó szem - a kérdezőnek ugye pozitív dioptriája van - a szemizmok túlerőltetésével kicsit tud korrigálni. Gyerekeknél ez a hatás nagyon jelentős. Viszont a szemnek nem jó a folytonos erőltetés. Ezért a szemüveget az elernyesztett izmokhoz javasolt méretezni. Rövidlátóknál nem olyan fontos ez.
2021. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én végülis megcsináltattam a szemüveget (+50 és +25 lencsésevel) . Még szokatlan s arra gondoltam vajon a +25 kellett volna-e?
2021. ápr. 30. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!