Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy szokjak le a nyugtatóról?

Hogy szokjak le a nyugtatóról?

Figyelt kérdés

Három éve elkezdtem szedni a Medazepam-Teva 10 mg tipusú készítményt, sajnos volt egy rosszabb korszakom akkor. Azóta napi 1 szemet szedek(egy átlag felnőttnek àltalában napi 2-3at irnak fel), sose emeltem az adagon.


Azóta helyrejött az életem edzeni járok, jól érzem magam a bőrömben, érettségiztem, jogosítványom lett, szakmázok és egyetemre is készülök.


Már csak ettől a gyógyszertől szeretnék megszabadulni, a háziorvosom nem túl segítőkész annyit mondott, hogy ne vegyem be holnaptól és kész. De én egy picit félek, hogy ez túl gyors lenne.


Esetleg tippek? A fokozatosan elvonás működik?



2023. aug. 17. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Pedig, ha a házidoki ezt mondta, tedd ezt. Vagy beszélj azzal a dokival, aki felírta!
2023. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
3 év után csak lassan, ha egy szem kezd el reszelgetni és egyre kevesebbet bevenni.
2023. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha négyfelé vagy nyolcfelé vágnám és 2-3 hét után elvennék 1/4 vagy 1/8 részt az adagból? Picit tartok az elvonási tünetektől.
2023. aug. 17. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Remek így is, majd meglátod hogy bírod, az ütemre értem.
2023. aug. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csökkentheted a tabletta osztásával is az adagot vagy úgy, hogy nem minden nap veszed be. Az orvosod által javasolt megoldás is működne szerintem, de ha téged megnyugtat, akkor csináld fokozatosan.
2023. aug. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én elsőre felezném.
2023. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!