Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatóról sikerült leszoknot...

Nyugtatóról sikerült leszoknotok? Mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos nekem is nyugtatót kell szedni,antidepresszánssal együtt.


Kinek milyen tapasztalata van a leszokást illetően?


Mit szedtetek? Mekkora mennyiséget? Mennyi idő alatt sikerült lerakni? (Ha egyáltalán sikerült.)


Én az első fokozatos kis megvonásnál tartok,de az elvonási tünetek erősek. Ezeket hogyan bírtátok és mivel kezeltétek?


Köszi


2020. szept. 22. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Negyon nehezen sikerült leszoknom, mert sokáig szedtem. 4 mg volt a max adag, ezt 10 hónap alatt hagytam el csökkentgetve, és kb még egy évig voltak elvonási tüneteim. Szóval 2 évem ment rá, nem számolva a sikertelen kísérleteket. kezelni ezt semmivel sem lehet, a nyugtató elvonási tüneteket csak a nyugtató csillapítja. De a kávét elhagytam, igyekeztem nyugalomban lenni, és kitartani. Ha akarsz írhatsz privátban, szénné olvastam már magam a témában, mindent tudok a nyugtató függőségről, elvonásról.
2020. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
2 nap
2020. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is nyugtató szedtem, majdnem 8 évig. Erősebbel kezdtem az elején, 1 mg-os és napi 3 szem, világomat sem tudtam és mikor kezdtem jobban érezni magam, akkor magamtól kezdtem el csökkenteni. Előbb Xanax SR-t szedtem, aztán kértem az orvost, hogy legyen sima, így váltottam arra. Nehéz volt, mert volt olyan, hogy olyanok voltak az élethelyzetek, hogy mélyre rántottak és amit addig elértem, kezdhettem elölről.. de mostanra sikerült teljesen. Kb. fél éve, hogy nem vettem be gyógyszert már. Néha nagy a kísértés, mert ismét nehéz szakaszhoz érkezett az életem, de meg tudom állni, képes vagyok rá! :) Elvonási tüneteim nekem csak az első pár hétben voltak és elég enyhék, mivel 0,5-re lecsökkentettem az erősséget és annak is csak a felét vettem be.


26N

2020. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én írtam a 2 napot.

Nekem 0.5mg-ból volt 3 szem, amiből mostanra 1 szemet szedek. Minden szem csökkentés között több hónap telt el.

Így kb izomfájdalom volt a hátamban a stresszes életmódom miatt, 1-2 napot, meg ugye szorongás, feszültség érzés a megszokott bevételi időpont előtt. Azért előtt, mert stresszes körülmények miatt én is beszedegettem nap közben az estit. Ezért is lett csökkentve.


Én nem ajánlom összevissza szedni, meg gyorsan abbahagyni.

2020. szept. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

0,25 *

Elnézést

2020. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Antidepit nem szedsz/szedtél mellette?


Nekem most van az első csökkentés, de baromira nehéz, és igazából nagyon meg is vagyok ijedve. Az estiből vettünk le 0,25öt, de ezt is nagyon megérzem.

2020. szept. 22. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!