Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek ez sok lenne?

Szerintetek ez sok lenne?

Figyelt kérdés

Édesapám talált egy magán egészségügyi szolgáltatót.

Kedden fogadnának is.


Első alapvizsgálat (felmérés): 35.000 Ft

Röntgen: 10.000 Ft

MR, CT, ultrahang: 12.000 Ft

Gyógytorna, fizioterápia, manuálterápia: 8.000 Ft / alkalom

Kontroll: 18.500 Ft


Beiratkozás esetén: Havi 15.000 Ft a felnőtteknek, 10.000 Ft a 12-18 éves korosztálynak, 7.000 a 12 év alattiaknak.


Csak kérdezem én - aki még nem fizetek járulékok -, hogy akkor miért kell embereknek legalább 8-10, de sok esetben akár 30-40 ezres TB-t fizetniük? (a kérdős költői, mert tudom, hogy kötelező)


Az állami egészségügy miért nem látja el lehetőleg maradéktalanul a feladatát?



2023. aug. 19. 11:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
Kinek mi a sok.
2023. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezek az átlagárak egy magánrendelőben. Kb mindenhol ilyen árban mozognak ezek a szolgáltatások.

Az állami helyek nagyrészt levannak maradva, másrészt nagyon hosszú q várólista.

2023. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem sok. Második kérdéseddel a legközelebbi fideszes parlamenti képviselőt kérdezd.
2023. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az első kérdésedre: Nem sok! Van olyan magánszolgáltató, ahol 50-100-150% nagyobb árak vannak.


A második kérdés ugyan politikai, de nem teljesen értek egyet a #3 hozzászólóval. 73 éves vagyok és több orvos is volt/van a családomban. Legkésőbb a II. Kádár-kormánytól (1961-1965) kezdve folyamatosan épült le a magyar egészségügy. Az I. Gyurcsány-kormánytól (2004-2006) kezdve felgyorsult, többek között az állami kórházak privát kézbe adásával valamint a bérek további leszakadása miatt. Ebben az időszakban egyre kevesebben jelentkeztek az Orvosi Egyetemekre, melynek elvégzése 9-12 év, s akkor még nem beszéltünk tapasztalatról. Szóval nagyjából 60 év sz..át nem lehet 12 év alatt rendbe hozni.

2023. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
De soha nem látott mélységekbe levinni sikerült! Ahogy telik az idő, előre kéne mennünk, nem hátra! Nem visszafele kell mutogatni több mint 3 ciklus kormányzás után! Nem stadionokat és külföldi vasútvonalakat kell építeni meg milliárdos haverokat és külföldi focicsapatokat támogatni!
2023. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: Igencsak baráti az árstruktúra.


#5 (ma 12:46) Mutass egy olyan kizárólag külföldi vasútvonalat, amit mi építünk fel és nem a felújításba segít Magyarország. Azok a focicsapatok pedig a határon túli magyar fiataloknak egy ugródeszka lehet akár nyugatra való kikerüléshez. A belföldi sportfejlesztés pedig igenis szükséges. Tudom, hogy kb. 10 éve versenyszinten focizok. Sokkal jobb érzés egy kulturált öltözőbe, egy kulturált pályán játszani, mint egy olyan műfüves pályán, ahol nyakig sáros leszel, ahol a sérülésveszély nagyjából tízszeresére nő, mert olyan "mély" a talaj, mint egy szépen felszerelt és nem omladozó öltöző, bár műfüves, de új korszerűsített pályát használni. Sokkal nagyobb élvezetet ad.

2023. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Te valami álomvilágban élsz, Barbados! Emberek halnak meg a kórházakban a higiéniai viszonyok miatt, több évet kell várni egy műtétre, fél évet egy szűrővizsgálatra, és te jössz a műfűvel? Ne a határon túli magyarokat akard támogatni, hanem az itteni adófizetőket!
2023. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egy közép-magyarországi faluban élek. Tudom, hogy milyen sérülésveszélyes, már-már salakjellegű volt a pálya (főleg eső vagy hó után), hogy mennyivel több volt a sérülés a csapaton/klubon belül a felújítás előtt, mint után. Pedig csak normális vízelvezést és új műfüvet kaptunk. Ajánlom kedves #7 (anonim; ma 14:31), hogy olvasd el a #4 (Szabó T. Gábor 1950; ma 11:41) hozzászólását. Ehhez én még hozzáfűzném, hogy nagymamám 2007. februárjában térdprotézis műtétre lett előjegyezve és az időpontja 2009. nyarára szólt. Most az egyik tanárom van hasonló esetben (nyugdíj előtt áll) és neki jövő augusztusra adtak időpontot, ami nem nagyjából 30, hanem kb. 14 hónap... Azért nem mindegy. Kórházi fertőzések sem új keletűek. Az idősebbik bátyám felesége a második szülésekor (2009. október) kapott kórházi fertőzést.
2023. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az azóta eltelt 15 év alatt, aminek ráadásul nem egy világválság volt a kezdete, nem hátrafele kéne menni, hanem előre! Bőven lenne rá keret, ha nem a csókosokat etetnék túlárazott százmilliárdos látványberuházásokkal!
2023. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok!
2023. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!