Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik olyan diagnosztikai...

Létezik olyan diagnosztikai módszer amivel fel lehet mérni a testünkben lévő erek állapotát?

Figyelt kérdés

Szív környéki, agyi erek stb.

Elsősorban arra lennék kiváncsi van e meszesedés / plakk.


2023. aug. 21. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, Doppler ultrahang, vagy érfestés, előbbi a keringést annak sebességét is jól láttatja
2023. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm!

A Doppler vizsgálat egyszerre méri fel a helyzetet vagy külön külön kell őket megvizsgàlni?

2023. aug. 21. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyaki ereket nézettem meg, és azt mondták, elég egy helyen megnézni, mivel a meszesedés ha van, akkor mindenhol kezd kialakulni, nem csak egy területen, így az általános állapotról sokat elárul.
2023. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hármas nagyon jól leírja. Carotis Dopplert kell nézetni, ha ott meszes, mindenh
2023. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat szóval ha ott meszes mindenhol meszes.
2023. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségetek!

2021 végén találtak a nyaki eremnél egy minimális plakkot. Zsírszegény diétát javasolt a neurológus. Elmentem dietetikushoz, ő segítette az étrendet összeállítani.

Kontrollra mentem vissza 3 hónap múlva, ekkor már a java része felszívódott a plakknak.

Majd fél év múlva újra vizsgálat és teljesen felszívódott.

Ez év januárjában és májusában is voltam vizsgálaton. Ugyancsak negatív.

Mint írtátok ha a nyaki ereknél van meszesedés akkor máshol is.

Azért járjam körbe jobban a dolgokat?

2023. aug. 22. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen gyakran voltál és májusban voltál legutóbb, idénre biztos hagynám már, azért nem egyik napról a másikra alakul ki, én évente nézetném azért így hogy volt valamennyi plakk, de szerintem kevés az olyan ember akinek nincs semennyi egy idő után. De ha nagyon aggódsz, nézethetsz Dopplert.
2023. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!