Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyszülő gondozásáért jár...

Nagyszülő gondozásáért jár ápolási segély (nem tudom mi a neve), vagy már megszüntették?

Figyelt kérdés

a nagyszülőm gyereke, vagyis az én egyik szülőm meghalt, ez a nagyszülőm egyedül maradt, évekkel ezelőtt a másik gyereke is meghalt.

lerobbant, állandó ápolásra szorul.

kérvényezhető valami ápolási segély ezért?

nem akarom otthonba adni, és ő sem szeretne oda menni.

de vmiből élni kell.


2023. szept. 2. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, unoka is igényelhet ápolási díjat. Nem sok, 46 ezer körül van és lejön belőle valami 10% hozzájárulás vagy adó. Www.kormanyhivatal.hu oldalon van több infó.
2023. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igényelhetsz, de abból megélni nem fogtok.
2023. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogtom megélni belőle. De dolgozni 4 órát lehet mellette. Amiből szintén nem fogtok.
2023. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jár.
2023. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
60%

Ha az egyéb feltételeknek is megfelel (az egészségi állapota a megfelelő papírral igazolva van), akkor járhat.


Ennek is van 3 fokozata, az összeg más, attól függ, melyikbe tartozik az állapota a lapján. És igen,4 órában engedélyezett dolgozni mellette.

2023. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem tudom, mit jelent, h. az eü. állapotát elismerik-e??

vannak időszakok, amikor már nem ismer meg, meg nem tud időben-térben tájékozódni, máskor meg visszakapcsol, és jól van.

mozogni tud, csak sokat kell pihennie, mert nagyon szédül, volt, h. többször elájult...

szval egyedül már nem maradhat.


lehet mellette pont 4 órában dolgozni, de csak otthonról?

2023. szept. 3. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvosnak kell megvizsgálnia, és az eredményt csatolni kell az ápolási díj kérelemhez. Ilyen állapotban szerintem ők is gondozásra szorulónak ítélik.


Szerintem lehet bejárós munka is, ha addig egyedül lehet hagyni, vagy addig vigyáz valaki más rá. Nyilván a legegyszerűbb az otthonról végezhető munka.

2023. szept. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Van az alap ápolási összeg, aminek az igényléséhez a háziorvos adja ki az igazolást (van formanyomtatvány).

Ha bejelöli ami kell az ápolási díj megállapításához, akkor megadhatják.


Úgy tudom szakértő is kimegy még házhoz.



Van olyan, ami kiemelt ápolási díj, ekkor kell, hogy legyen szakértői bizottságtól korábban papírja, vagy most is el lehet indítani (E minősítésre adják meg úgy tudom).



Egyébként alap, emelt, kiemelt a fokozatok.


Alapot meg lehet próbálni, ha a kiemeltet úgy látod, nincs ilyen gondja, hogy rehabilitációs szakértői bizottság vizsgálja. Nem minden esetben hívják be a pácienst, beküldött leletekből, zárójelentésekből is vizsgálódhatnak.



Lehet alkalmazotti jogviszony is, úgyis csatolni kell a heti 20 órás munkáról munkáltató igazolását.


Érdeklődj a lakóhely szerinti járási hivatalban, ők tájékoztatnak és adnak nyomtatványt (olyat is, amit be kell vinni a háziorvoshoz). De a háziorvost is megkérdezheted, tudni fogja.

2023. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!