Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosult vagyok-e még ápolási...

Jogosult vagyok-e még ápolási díjra?

Figyelt kérdés
Lemondtam az ápolási díjat, mert anyukám kórházba került. Beadtam a kérvényt, meg ami kell hozzá. Később küldtek egy határozatot, hogy 2021. Augusztus 31-ig még jogosult vagyok az ellátásra. De a legutolsó ápolási díjat július 7-én kaptam meg. Ebben a hónapban nem hozott már pénzt a postás. Nem jár már, vagy esetleg később hozza, mint szokta? Ha mégis járna, hogy tudom bizonyítani, hogy nem kaptam semmit augusztusban?

2021. aug. 12. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Törvény alapján minden hónap 5. napjáig kell folyósítani mindenkinek az ellátást. A ápolási díjat megszüntető határozat tetején szerepel az ügyintéző neve és telefonszáma, ő utána tud kérdezni a pénzügyi osztálynál, hogy esetleg visszaérkezett-e az ellátás. Ez akkor fordulhat elő, ha a postás nem vitte ki, elkerülték egymást és nem dobott be értesítőt, vagy az is elveszett, vagy valami más postai hiba következményeként. Ezért szoktuk javasolni amúgy, hogy ha van akkor bankszámlára kérjék az ellátást mert ott hamarabb meg is érkezik és hiba is csak akkor lehet ha rossz bankszámlaszám lett megadva.


Forrás:

A pénzbeli és természetbeni szociális ellátások igénylésének és megállapításának, valamint folyósításának részletes szabályairól szóló 63/2006. (III. 27.) évi Kormányrendelet 6. § (3) pontja - [link]

2021. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!