Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell befizetnem a TB-t...

Miért kell befizetnem a TB-t ha előtte és azóta is van munkahelyem?

Figyelt kérdés

Van hátra tartozásom, mert kb. 15 napig nem volt munkahelyem, és ezért folyamatosan ezzel zaklatnak, pedig azóta lassan 3 hónapja lesz munkahelyem. Miért lenne nekem kötelező befizetni ezt az összeget? Tudtommal nem is kötelező fizetni a TB-t? Ha pedig nem fizetem be ezt a 3400 forintot akkor nem kapok orvosi ellátást holott azóta minden hónapban majdnem 100.000 forintot befizetek TB-re? Hogy is van ez?


Egészségügyi szolgáltatási járulék a neve.



2023. szept. 15. 16:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az előző munkahelyeden nem voltál bejelentve? Csak mert 15 napért biztos nem zaklatnak, hiszen a munkaviszony megszűnését követően még 45 napig biztosítva vagy.
2023. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan egészségügyi szolgáltatási járuléknak hívják, de nem fizethetsz 100 ezret. Valamit elnéztél.
2023. szept. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam igen, 45 nap után kezdődött a 15 nap. Be voltam jelentve.
2023. szept. 15. 16:16
 4/32 A kérdező kommentje:
#2-es a fizetésemből vonnak le kb. annyit, a szóban forgó összeg 3500Ft.
2023. szept. 15. 16:17
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja, akkor be kell fizetned arra a 15 napra.
2023. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
De miért? Tudtommal nem kötelező, csak akkor nem kapsz TB ellátást, hisz az utcán lófráló csavargók sem fizetik maguk után, mégsem büntetik őket meg érte.
2023. szept. 15. 16:21
 7/32 anonim ***** válasza:
48%

Ki kell fizetned, de csak ha akarsz allami ellatast,akkor.


Ha nem akarsz, ne fizesd, nem fogja a nav radtorni az ajtot.

De ha veletlenul kell valami az orvostol vagy korhazba kerulsz, akkor majd kiszamlazzak a kezeles osszeget.

2023. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%

Azt a 15 napot ami kimaradt senki nem fizeti be helyetted. Azt hogy let munkád és egyben a TB-d is fedezve lett onnantól kezdve az csak egy dolog mert onnantól fizetik viszont az a 15 nap kimaradás ott van hiába volt előtte fizetve, meg utána is, az a pici időszak kimaradt így azt arányosan követelhetik hogy fizesd be, és ha nem fizeted akkor arra mennek rá a kamatok stb... és így lesz az az összeg szépen több.

Ha ennyire nem egyértelmű menj be a helyileg illetékes helyre és ott az ügyintézővel beszéld át a dolgot hogy mi maradt ki, miért kell ekkora összeget fizetned, ha van nyoma papíron annak hogy az mégis be lett fizetve akkor azt szépen tedd elé és magyarázza el neked mi miért van. Ha pár ezer Ft kiesés van akkor azthiszem ott helyben is tudod rendezni.

2023. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Hát értem, köszönöm, akkor be kell fizetnem mert nem tehetek mást, de ez egy undorító rendszer, többszörösét fizetem mint mások és ilyenek miatt verik az asztalt holott alig járok állami orvoshoz, mert a közegészségügy egy kalap sz@rt sem ér.
2023. szept. 15. 16:26
 10/32 anonim ***** válasza:
48%
TB gyanánt mindenkinek ugyanannyit kell fizetnie.
2023. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!