Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felmondtam a munkahelyemen,...

Felmondtam a munkahelyemen, szeretném a 30 napomat táppénzen tölteni. Írhat ki a doki 30 napra táppénzt?

Figyelt kérdés
Életembe nem voltam táppénzen, de egyszerűen lelkileg és mentálisan annyira megöl a munkám, hogy nem bírnék még 30 napig ott lenni… lehet ennyi táppénzt kiirni? Köszi előre is
2023. máj. 26. 04:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha olyan az orvosod. De ahhoz fel is kell írnia valamit, hogy nyoma legyen.
2023. máj. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kitana. ***** válasza:
70%

Lehet, de ha rossz fej a céged akkor kivizsgálják, mert tök egyértelmű, hogy nem beteg vagy, az orvos meg lehet nem vállalja a kockázatot.

Viszont úgy tudom, kiírhat lelki okokra hivatkozva is, szóval esetleg ezt beszéld meg vele, hogy kiégés vagy idegösszeroppanás vagy ilyesmi indokkal ki tud-e írni, abba talán kevésbé tudnának belekötni, minthogy egy hónapig “hasmenésed van”.

2023. máj. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz felülvizsgálatot nem éri meg elinditani. Fizetni kell érte a munkáltatónak, hónapok, mire bármi elindul. Úgyhogy menj nyugodtan állományba.
2023. máj. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NTBS ***** válasza:
Lehet, ha vagy olyan viszonyban az orvossal.
2023. máj. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lényegébe nem hazudok… kb tényleg 0 vagyok. Levagyok fogyva minden bajom van ideg stressz stb

Remélem megérti és tényleg kiír 30 napra.

Köszi a válaszokat.

2023. máj. 26. 06:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyet lehet, csak van olyan háziorvos, aki előbb elküld szakorvoshoz.
2023. máj. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, max egy évig lehetsz elvileg "táppénzen".
2023. máj. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyan opció létezik, hogy két hét táppénz és utána két nap szabi. Aztán megint kettő hét táppénz. Mert ugye a szabikat is kiadják és így lehet nem lesz para azzal hogy egy hónapot veszek ki egyhuzamba táppénznek
2023. máj. 26. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!