Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtétre ki kell kérni a...

Műtétre ki kell kérni a vércsoport eredményt is, vagy azt a kórházban úgyis tudják?

Figyelt kérdés

Ma néztem a laboreredményemet neten, és a lap alján annyi van, hogy "Véradóba továbbítva. Kérjük vércsoport eredményéért a Véradó Állomáson jelentkezzen"

Nem tudom szükségem van-e erre a papírra is, vagy ezért nem muszáj beutaznom a kórházhoz, hiszen ők gépből úgyis tudják mit kell majd adniuk ha szükséges?


2023. szept. 18. 13:05
 1/10 qborka ***** válasza:
100%

Igen, minden műtét előtt kérnek vércsopormeghatározást és ellenanyagszűrést.

De ehhez biztos adott is beutalót a kezelő orvosod.

2023. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Igen volt rajta vércsoportmeghatározás is, de a vért egy helyen vették le, és a laboreredményért nem mentem vissza, mert azt feltöltik az egészségügyi adatbázisba, amit ügyfélkapuval meg tudok nézni, de a vércsoportost ezek szerint nem teszik fel.

Tehát elvileg az is kész, de a kérdésem az volt, hogy ezért akkor be kell mennem, vagy úgyis látják ők azt, ahogy a laboreredményt meg minden vizsgálat doksiját.

2023. szept. 18. 14:06
 3/10 qborka ***** válasza:
Annak is fel kell kerülnie EESZTbe.
2023. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs fenn sajnos, csak ez az egy doksi, és mint írtam a lap alján volt az, hogy a véradóban kell kikérnem a vércsoportra vonatkozó papírt. Viszont pár perce hívtak a kórházból, hogy akkor megerősítem-e a 3.-ai műtétemet, és rákérdezve, ők is azt mondták, hogy kell nekik a vércsoportos papír.
2023. szept. 18. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:
El kell érte menni. Hiába van EESZT, van, hogy nem működik pl., és akkor mindenki meg van lőve. Vidd el szépen papírton a leletet.
2023. szept. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy embernek az élete folyamán vagy egy tucat alkalommal megállapítják a vércsoportját, ennek ellenére sosem tudják a következő alkalom előtt...
2023. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én csak annyit tudok, hogy nullás, mivel seregben, meg azon kívül 1-2 alkalommal adtam vért, de, hogy plusz vagy minusz azt passzolom.
2023. szept. 18. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6: mert nem pusztán vércsoport meghatározást végeznek, hanem ellenanyagszűrést is, ami viszont változik az ember élete folyamán, és jelentősen befolyásolja azt, hogy ha szükséges, milyen vért kaphat….
2023. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ezt nem értem. Nekem minden műtét és a szülések előtt a kórház maga kérte a vércsoportmeghatározást saját magának. Nem kellett sehova mennem.
2023. szept. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Összeszámoltam: vagy hétszer volt már vércsoportmeghatározásom és mindet a kórház kérte és a kórházban végezték el és a kórház kapta meg az eredményt.


9-es voltam

2023. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!