Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vércsoport meghatározásnál ez...

Vércsoport meghatározásnál ez az eredmény mennyire reális?

Figyelt kérdés

Tavaly csináltunk biológia fakton vércsoport meghatározást, egyik osztálytársammal voltam párban. Akkor lefotóztam,belinkelem nektek ide. Ne haragudjatok, hogy oldalasan van lefotózva. A második sor az enyém, az első az osztálytársamé. Elméletileg az övé 0Rh+ , az enyém 0Rh- . A szüleimnek ARh+ és 0Rh+ . Nekem hogy lett mégis negatív?

Köszi! 19L



2020. júl. 4. 10:47
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

Itt a link :)

2020. júl. 4. 10:50
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, ha vmi kifejezés nem jó, már rég volt.

Anyukád valószínűleg A0 es Rh +- allelú, apukád meg 00 Rh+-, mivel a pozitiv oroklodik dominansan.

Anyukadtol es apukadtol is a 0 és - allelt orokolted, igy letsz 0-.

2020. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát te 00 - - vagy, a gyerekeidnek biztos 0- allelt adsz majd tovabb. De a parodtol fuggoen lehetnek majd 0+/-, A+/- es B +/- vercsoportuak is.
2020. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy amikor ezzel szórakoztatok biológia fakton, elmagyarázták a vércsoportok öröklődését is, csak figyelni kellett volna.
2020. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. [link]

Ettől függetlenül ez nem volt egy valid laborvizsgálat. Ha tényleg kell majd tudni a vércsoportot, akkor igazi vérvételt kellene csinálni.

2020. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!