Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek hogy lehet jól...

Szerintetek hogy lehet jól választani háziorvost?

Figyelt kérdés

Nyilván interjúztatni nem lehet az orvosokat. Ha viszont ismeretlenül átkéri magát az ember másik orvoshoz, az zsákbamacska.

Persze más betegektől, ismerősöktől lehet kérdezgetni, csak kinek mi válik be...

Már a neten orvosokról véleményt sem látni...



2023. szept. 20. 01:20
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell ezt ennyire túl misztifikálni. Egy háziorvos csak a beutalokert felel. Meg, hogy virusus vagy bakteriális a torokfajasod.
2023. szept. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Meg azért, hogy hogyan kezel...Volt már kb. 5 haziorvosom eddig életemben, és ebből 2 volt igazán jó.

Volt, amelyik nem vizsgált meg a sztetoszkópjaval soha meg mashogy sem, volt amelyik az antibiotikumot szórta rám ész nélkül (nála már kb. félévente beteg voltam, úgy, hogy előtte nem voltam beteges. Ezen kívül nem mindegyik akart beutalót adni,csak nagy nehezen, mikor már a kórház küldött vissza, hogy ezzel a problémával beutalót kell adnia. Volt aki betegállományba nem írt ki, pedig hazaküldtek.

Azért ezek elég nagy problémák és kb. a munkavégzésem veszélyeztetik.

Egy ismerősömtől az orvosa meg szokta kérdezni, hogy kér-e antibiotikumot..? Illetve van egy a környékünkön, aki flörtölget a betegeivel...

Úgy látom, ahány orvos,annyiféleképpen végzi a munkaját...

Légyszi valaki ezek tükrében adjon hasznos választ.

2023. szept. 20. 05:58
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk városban!! heti kétszer van háziorvos. Ha lenne magán, odamennék. Nem is tudok választani. Olyat választanék, akinél nem kell sokat várni, ennyi.
2023. szept. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háziorvost nem te választod, az más kérdés, hogy átjelentkezhetsz másikhoz, de lutri, hogy vállal-e. Ha a jelenlegivel nem vagy megelégedve valami miatt, akkor inkább azt javaslom, hogy önkormányzathoz fordulj segítségért. Csak sajnos telített nagyon mindegyik, nem sok esély van jót találni.
2023. szept. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én már jelentkeztem át a fentiek miatt, volt, aki nem vállalt és volt, aki igen,

Viszont nem szeretném csak "próbálgatni" őket, meg jó az, ha már ismeri nagyjából a betegsegeimet.

Én sem vagyok túl bizakodó a tapasztalataim alapján..na, mindegy, köszi azért a válaszokat!

2023. szept. 20. 09:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Kell pár vizit, amíg kialakulhat a hatékony együttműködés, pláne, ha az előző dokik által totális félreértésekkel teletűzdelt kartonból kénytelen kiindulni az új orvos. És azt hiszem, hogy fiatalabb orvost érdemes keresni, akire hosszabb távon is számíthatsz.
2023. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Alapvetően én is a fiatalabbat valasztanék, mert az csak nem megy nyugdíjba egy ideig.

Viszont nekem mindkettő legjobb, aki volt az ilyen 40-60 körüli volt (kb. 20 éve). Szóval nem tudom... lehet akkoriban jobb volt az oktatás vagy másmilyen.

Mindkettő rendesen megvizsgált mindig (nyelvet spatulaval sztetoszkoppal, ha kellett megnyomkodtak a hasam-oldalam, kikérdeztek mindenről (étkezés,széklet, milyen gyógyszereket szedek még esetleg, stb.). Elküldtek kivizsgalasokra szükség esetén, nem nekem kellett könyörögni. Volt rálátásuk mindenre. Sosem gyógyszereztek feleslegesen, hanem a betegek érdekeit nézték. Sokszor házi gyógymódokat is ajánlottak.

Most némelyik orvos csak találgat, hogy próbáljuk meg ezt, utána azt a gyógyszert, majd megnézzük, hogy hogy alakult a gyógyulás...

2023. szept. 20. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!