Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha felírtak nekem vérnyomáscsö...

Ha felírtak nekem vérnyomáscsökkentőt, miért nem vásárolhatok másfajtát a patikában?

Figyelt kérdés

2023. szept. 23. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Mert a patikus nem bírálhatja felül a kezelőorvost, max. az adott gyógyszerrel megegyező hatóanyagút ajánlhat, ha az eredeti nincs raktáron, vagy az olcsóbb, és segíteni akar.
2023. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
50%

Még azt sem lehet, amikor egy gyógyszer lassú felszívódású válozata hiánycikk lett, de adhatná ugyanazt normálban.

Nem adhatja, orvoshoz irányít.

(Nem magamról beszélek, nem élek gyógyszerekkel.)

2023. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Mert úgy egyébként mi értelme volna az egész receptesdinek, ha azt vennél, amit akarsz?
2023. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt sem értem, mi értelme van a vérnyomáscsökkentők esetén a receptesdinek.
2023. szept. 24. 16:40
 5/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A vérnyomást beállítja az orvos, eleinte mérésekkel is ellenőrzi, ha jól tudom.

Utána azt kell tartani.

Önkényesen bevett vérnyomáscsökkentő veszélyes is lehet.

(De magam nem élek gyógyszerekkel egyáltalán.)

2023. szept. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4: Az, hogy gyógyszer, és a betegek igen jelentős részének nincs tudása ahhoz, hogy milyen gyógyszer jó neki.
2023. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És akinek van tudása hozzá, annak miért nem bízzák oda?
2023. szept. 24. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:

7: odabízzák. A törvény definíciója szerint azoknak van tudása hozzá, akiknek van orvosi diplomája. Azt ugye nem gondolod, hogy bemondás alapján kellene a gyógyszerésznek eldöntenie, hogy ki ért hozzá (de tényleg) és ki nem (vagy csak úgy gondolja, hogy ért hozzá).

Egy orvos, ha bemegy a patikába, akkor (bizonyos megkötésekkel) azt vehet, amit akar.

2023. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van két nagyon hasonló vérnyomáscsökkentő, de én a másikat szeretném és ezt szakmailag is alá tudom támasztani.
2023. szept. 24. 19:53
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Háziorvosnál jól alátámasztod?

Idős rokon folytán én is ismerek két hasonlót, a Coverex AS két változatát. Egyik vízhajtóval kombinált, másik nem.

2023. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!