Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánklinikán szoktak ilyet adni?

Magánklinikán szoktak ilyet adni?

Figyelt kérdés

Ti, ha magánklinikát ( fogászat, ultrahang, ct, mr, egyéb diagnosztika ) vesztek igénybe, adtok "titkon" a vizsgálatot végző orvosnak/orvosnőnek pénzt pluszba? ( amíg bent vagytok, egyedül vele, így pl a recepció nem látja.)


A kérdésem oka:

2023 tavaszán voltam először magánklinikai fogdokinál Budapesten. Persze, államiban rengetegszer voltam, főleg mikor még otthon laktam. ( nem annyira lyukas fogak miatt, inkább fogszabályozás miatt. )

Most idén sajnos újra kellett tömni a fogam, és muszáj voltam itt Budapesten elmenni magánklinikára. Életemben voltam így először fogászaton.

Szokás ilyenkor "külön" adni ( úgy külön, hogy ugye a fix az az ár, ami a honlapon fent van, azt fizeted ki a recepción a recepciósnál) a dokinak/dokinőnek, amíg bent vagytok, a vizsgálat / procedúra végén valamit ? Ha igen, kb mekkora értékben?


Olyan... nem is tudom. Furcsa érzetem volt tavasszal...


Mai napon ismét magánklinikára kellett mennem ( ultrahang, nem nem baba téma! Hasi uh kellett, májam miatt. ) és megint felmerült bennem a kérdés...


Magánklinikán, a vizsgálat díján kívül szokás adni a dokiknak pénzt? Leginkább a fogászat érdekelne, mert oda lehet hogy visszatérek majd jövőre ...


29/nő


2023. szept. 29. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell és nem szokás. Ez egy szolgáltatás, amiért te a recepción fizetsz.
2023. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás pluszban adni
2023. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 qborka ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna.
2023. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A magánellátásnak az a lényege, hogy te kifizetsz minden költséget, többek között az ott dolgozók munkabérét is. Tipikusan az ilyen helyeken jobb fizetést kapnak, jobbak a munkakörülmények. Elég szomorú, hogy egy ilyan fiatal nőbe is még így bele van ivódva ez a zsebbe pénz dugdosás. :(
2023. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Mivel magán így fizetek érte rendesen mert ez ilyen. Megvan adva mi mennyibe kerül és pont, elmegyek, megcsinálják, kifizetem és kalap. Nem véletlen van az hogy a magán eü. dolgozóknak sokkal jobb a bérezésük, tehát Ők megvannak jócskán fizetve.

2023. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel pl egy foghúzás 30e forint fölött van, ha akarnék se tudnék még zsebbe is adni.
2023. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Magánban mégis kinek jut eszébe pluszban adni? Ki akarna adni, vagy mihez képest többet? Egyébként a paraszolvencia ott is tilos, sőt ott ilyenért ki is rúghatják a dokit.
2023. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!