Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gasztroenterológia konzultáció...

Gasztroenterológia konzultáció, de már most be vagyok rezelve. Valaki meg tudna nyugtatni mondjuk korábbi jó tapasztalatokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magán ellátásba megyek, mert nem akartam vele sokat várni. Pár éve vannak elvétve emésztési zavaraim és ezért szántam rá magam, mert régóta stresszben és szorongásban élek esetleges betegségtől való félelem miatt. Igen, hipochonder vagyok, de nem az orvoshoz futkosós fajta, hanem amelyik fél elmenni. :D Nagyon félek, életemben nem volt amúgy baj az emésztésemmel, a Covid után jött minden.. Szinte 100% biztos vagyok benne, hogy meg akarnak majd tükrözni rövidesen - kizárólag altatásban vállalnám be - Mivel azon kívül kb mindenféle vizsgálaton jártam magánúton, negatív kimenetellel.

Napok óta izgulok, de ma már hihetetlenül bennem van a félsz. És szerintem már a feszültségtől rossz a hasam.. 24 éves vagyok egyébként, életemben nem voltam még gasztrón, meg nem is altattak soha.

Csak rettenetesen remélem, hogy negatív lesz, és igazolódna az IBS. Már szinte mindenkit kikergettem a világból a félelmemmel a tüneteim miatt, de velük se tehetem ezt tovább.

Tehát azt elfogadtam, hogy jó útra tértem ezzel, szembe nézek a félelmemmel - ami 3 évet keserített meg a fiatal éveimből - de mégis rettenetes a para bennem.

Így egyben mindentől: az altatástól, a vizsgálattól, az eredményétől meg aztán iszonyúan. Tudom, tudom, még a konzultáció sem volt meg..


Van itt valaki, aki túlesett ezeken, és vannak megnyugtató tapasztalatai? Hogy küzdöttétek le előtte a félelmet? Köszi a választ!


24/L



2023. okt. 2. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvétve a legtöbb embernek vannak emésztési problémái. Mifélék ezek az elvétve jelentkező problémák. Gondolom alarmírozó tüneteid nem voltak. Én azt hittem, hogy kezelen Reflux-betegségem van, sőt Barett nyelőcsövem. Halálfélelmem volt. Mondta a gasztrós, hogy ilyen tünetekkel szerinte semmi bajom. Megtükrözte a gyomromat és lényegében nem is talált ott semmit.
2023. okt. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Meg fognak hát tükrözni alulról és felülről.

Csinálnak majd még kilégzéses teszteket is.

Kell majd egy segítő, aki visz.


Úgy nem érdekelt, hogy annál rosszabb úgy se lesz, minthogy munkaképtelen rokkant vagyok. Hátha kiderül a bajom, ha rákos vagyok, legalább elkezdődik a kezelés rá.


Amúgy úgy tűnik nekem is IBS-em van.

Amit szedek: reggelihez, vacsorához 1 Pangrol, mellé Iberogast, 1 Immodium, 1-2 széntabletta.

Ebédhez 3 Pangrol.

Mind 3 főétkezéshez 1 Bio-Kult Probiotikum.

Volt még a Duspatalin, ami talán valamit átmacerált, de halvány eredménnyel.


Amiket kimutattak:

fruktóz malabszorbció, immonuglobulinos tejfehérje, sörélesztő, kóladió intolerancia. SIBO.


Pár gyógyszert fel is írtak, de félig meddig segítettek.

Ilyen volt a Rifaximin vagy magában bármelyik fenti dolog.


10 éve szenvedek már tőle, egy ló gyógyszeradagjával félig elviselhető alacsony FODMAP diétával. Hajdinaszeletet rágcsálva.


A kapszula kamerás vékonybél vizsgálaton gondolkodom, tulajdonképpen hiába tükröznek alulról felülről, nem elég hosszú az endoszkóp. Azt nem nézték még meg rendesen.


Öcsémnek szója volt a ludas, 2 hétig az intenzíven volt és koplalt, úgy gyógyult meg a hasa. Sokan javasolják a böjtölést, mint megoldást. Azonban kell hozzá minimum egy nyugodt hét.


Stressz is agitálja a dolgokat, ha elkerülhető, az sem árt.


Másik vonalon a sok rostot írják megoldásnak, abból is asszem az oldódót. Javasolták nekem is, de erre a bajra katasztrofális.

2023. okt. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jut eszembe a reflux is kimaradt, hogy annak is látták a nyomát, hogy szétmaródtak ott lent a dolgok. Meg a jó öreg szimetikon, mint a sokadik gyógyszer.
2023. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 hát ez a félelem része ismerős, ebben vagyok egy ideje én is.

Itt a válaszom: Eleinte semmi érdekesebb, jobban puffadtam és büdös gázok voltam főleg esténként, meg fortyogott a hasam. Nem volt és nincs is kifejezett hasmenésem, csak az állaga volt más, pépes. Ezzel első körben intolerancia tesztre küldtek + glutént néztek, negatív. Vérkép tökéletes. Ez volt 2021.

Ritkán előfordult, hogy egy teljesen normális székelés után szellentéssel csak váladék jött, valamint kemény székletnél láttam kis vérzést. Na ez úgy beijesztett, hogy egyből proktológia: megtalálták szerencsére az okát, lett egy sérülés a végbélnél, ami a nem megfelelő székletállag miatt volt. Eztuán sokáig semmi para, hosszú hónapokig, mert megnyugodtam. Aztán nemrég lett 1 gyomorrontásom kínai ételtől, és annál előfordult újra ilyen váladékozás, valamint nagyon fájt utána a fenekem. Szóval ez az oka a parámnak, hallottam ilyet IBS-nél, hogy sokaknak van, de akkor is félek.

Gyanús, hogy stressznél/stresszes időszak után tér vissza.


#2 neked is köszönöm a választ! Sajnálom, hogy ennyire erős tünetekkel van IBS-ed, hogy ilyen nehéz vele ennyi gyógyszerrel is és diétával is.

2023. okt. 2. 14:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy volt, hogy direkt tünetek közben elmentem vérvételre, teljesen jó volt. Ultrahangra is, az sem mutatott semmit.
2023. okt. 2. 14:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez leginkább az említett proktológiai probléma kiújulására utal, vagy fekélyes vastagbél-gyulladásra. Lehet, hogy a proktológusnál érdemes kezdeni, megtartva a gasztroenterológust. Fontos, hogy megfelelően ki legyen vizsgálva és kezelve.


Vérkép nekem is mindenre negatív volt, úgy hogy járni is alig tudtam.


Ultrahangon volt tele a vesém homokkal...


Az altatás az egyetlen klassz dolog a történetben.



#2

2023. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pépes állag. Hm. Akkor gondolom formája sem volt, bizony ha kásaszerű és nem szűnik az nem normális. Ha normális formája volt, csak nem kemény, az ugye nem kóros. Szelentés után váladék többnyire IBS, Sibo, intollerancia. Volt-e laktulóz teszt? Ha nincsenek alarm tüneteid, akkor az lenne az első szerintem.
2023. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6

Fekélyes gyulladás?? Ugye csak viccelsz velem, az szerintem nagyon durva lenne, és úgy tudom, annak nagyon komoly tünetei vannak. Egy barátom IBD-s én neki nagyon feltűnő volt. Enni nem tudott a fájdalomtól, láza volt folyamatosan, napjában 5-6x ment mosdóba..

A proktológiai dologra azt mondta az orvosom anno, hogy sajnos az ki tud újulni, mint pl egy aranyérnél is. Csak ez kripta gyulladás volt, nem aranyér. Ugye ez valószínűbb így? Vagy esetleg az IBS?


#7

Jaa azért nem annyira pépes, volt formája, csak puha. De az esetek legtöbb részében tök normális állagú akkor, igen. Tehát nem is a széklettel van gondom, hanem inkább ezzel a szellentéses dologgal.. a többi mind okés.

Az azért picit megnyugtat, hogy te is IBS-nél is előfordultnak találod ezt a váladék dolgot.

2023. okt. 2. 17:50
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem írni a laktulózra: nem, nem volt még abszolút kilégzéses tesztem eleve, SIBO-ra se néztek.

De a laktózt kizárnám, mivel az intolerancia tesztem anno kijött tejre és hónapokig diétáztam rá. Mióta vissza vezettem, csak és kizárólag laktózmentesen eszem. De pl fruktóz benne lehet, vagy egy SIBO.

2023. okt. 2. 17:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy komoly gond lenne. A sibo is népbetegség, pláne az IBS. Meglehet, hogy túlaggódod a dolgot. Elvileg a bélnek még jobb is, ha puha. Videoklinika proktológus szerint, akinek puha, annak intimzuhannyal ki kellene mosnia az ampullát is ürítés után.
2023. okt. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!