Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gasztroenterológia konzultáció...

Gasztroenterológia konzultáció, de már most be vagyok rezelve. Valaki meg tudna nyugtatni mondjuk korábbi jó tapasztalatokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Magán ellátásba megyek, mert nem akartam vele sokat várni. Pár éve vannak elvétve emésztési zavaraim és ezért szántam rá magam, mert régóta stresszben és szorongásban élek esetleges betegségtől való félelem miatt. Igen, hipochonder vagyok, de nem az orvoshoz futkosós fajta, hanem amelyik fél elmenni. :D Nagyon félek, életemben nem volt amúgy baj az emésztésemmel, a Covid után jött minden.. Szinte 100% biztos vagyok benne, hogy meg akarnak majd tükrözni rövidesen - kizárólag altatásban vállalnám be - Mivel azon kívül kb mindenféle vizsgálaton jártam magánúton, negatív kimenetellel.

Napok óta izgulok, de ma már hihetetlenül bennem van a félsz. És szerintem már a feszültségtől rossz a hasam.. 24 éves vagyok egyébként, életemben nem voltam még gasztrón, meg nem is altattak soha.

Csak rettenetesen remélem, hogy negatív lesz, és igazolódna az IBS. Már szinte mindenkit kikergettem a világból a félelmemmel a tüneteim miatt, de velük se tehetem ezt tovább.

Tehát azt elfogadtam, hogy jó útra tértem ezzel, szembe nézek a félelmemmel - ami 3 évet keserített meg a fiatal éveimből - de mégis rettenetes a para bennem.

Így egyben mindentől: az altatástól, a vizsgálattól, az eredményétől meg aztán iszonyúan. Tudom, tudom, még a konzultáció sem volt meg..


Van itt valaki, aki túlesett ezeken, és vannak megnyugtató tapasztalatai? Hogy küzdöttétek le előtte a félelmet? Köszi a választ!


24/L



2023. okt. 2. 14:00
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Meglehet igazad van, úgy legyen! Azóta egyetlen egyszer fordult elő velem pici friss kis vérzés, pont a kínais gyomorrontáskor, de akár nyálkahártya irritáció is lehet végülis, nekem azt mondta a proktológusom, hogy nem csak kemény széklet, hanem épp hogy hasmenéses is kihozhatja - és nekem pont hasmenésnél volt nagyon pici tűhegynyi - mert hogy “felmar” vagy felsérti a végbelet, még akár nagy nyomású levegő is, egy ér elpattanhat. Szóval ez is azért nyugtat.

Hát holnap már kiderül, mit mond a doktornő, egy nagyon dicsért orvoshoz megyek, szóval remélni tudom, hogy neki is lesz pár jó szava, és nyugodt természetű. (:

2023. okt. 2. 18:39
 12/13 A kérdező kommentje:

Leírom a fejleményeket, hátha valakinek segít, aki ide téved:

Először is nagyon paráztam a konzultációtól, de utólag simán javasolnám bárkinek ilyesmivel, hogy minél előbb menjen el! (: Nagyon aranyos volt a doktornő.

A leleteimet hosszasan átnézte, átbeszéltük a tüneteket, fizikálisan megvizsgált, de már előtte a stresszről és annak a hatásairól beszélt velem. Szerencsére a leletek és a tünetek milyensége alapján nem utal semmi komolyra a probléma, így nem látják szükségesnek az invazív vizsgálatokat.

A doktornő szinte biztosra stressz miatt kialakuló és fennálló problémára gondol, ezért kér egy bélflóra vizsgálatot - azt is megtudtam, hogy a puffadásos panaszok és azzal való kellemetlenségek inkább vékonybélnél jeleznek dolgot, tehát a SIBO pl sanszos. Csak kizárólag a megnyugvás érdekében azt mondta mehet egy crp vizsgálat, de nem típusosak semmi ilyesmire a tünetek. Viszont a proktológiai gond valószínűleg fennáll.

De ettől még, ha valakinek hasonló dolgai vannak, menjen el vele mindenképpen, mert minden eset más, és nekem sok lelet alapján tudtak valamit mondani.

2023. okt. 4. 18:59
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez jó és megnyugtató.
2023. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!