Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit csináljak, ha az állami...

Mit csináljak, ha az állami fogászaton a fogorvosom nem képes megcsinálni a fogam, és ki akarja huzatni?

Figyelt kérdés
Nemrég letört egy darab a fogamból, a sürgősségire mentem, ahol a fogorvos leszedte a letört darabot, és mondta, hogy egy héttel később menjek vissza a körzetem szerinti fogorvosomhoz, hogy építse vissza. A fogorvosom viszont, ahogy előre sejtettem, rögtön kijelentette, hogy ezt nem tudja megcsinálni, és maximum beutalót tud adni sebészetre. Már korábban is gyakran akart oda küldeni egy egyszerű tömés miatt is, mert azzal sem kell foglalkoznia. Viszont én húsz évesen nem akarom kihúzatni a fogam. Mit lehet ilyenkor csinálni, csak magánba lehet menni? Mennyibe kerül kb ott egy ilyen beavatkozás?

2023. okt. 4. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem olcsó, de egy letört fogat nem igaz hogy nem tud megcsinálni, elmész a sebészetre kinevetnek hogy egyaltalán egy alap dolgot nem tud a fogorvosod megcsinálni, nekem is tört már le fogam és simán megcsinálta, azóta erősebb mint volt.
2023. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Talán magánrendelésen megcsinálják ha felépíthető a fog de előtte alaposan tájékozódj a Google térképén nézd meg a rendelő értékelését.... Ha Budapesti vagy a Déli dentál-ban próbáld.
2023. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van lehetőség átiratkozni másik fogorvoshoz?
2023. okt. 4. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Részvétem, sajnálom, hogy orvos keze alá kerültél. Manapság már ritka a jó szakember ezen a területen. Sajn tapasztalat.

Kérdezz utána ismerősöknél, hogy kit ajánlanak, mert kb. beszámítható, és nem egy dilettans barom, mint a többség. Semmiképpen se engedd kihúzni a fogadat.

2023. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos magánrendelés hangzik itt a megoldásnak. Viszont kérdés az is milyen a törés, mert ha az íny alatt is törött ott tényleg nem sok mindent lehet vele kezdeni, ellenkező esetben a majdnem kettétört, gyökérkezelt fogam is menthető volt egy koronával, mikor egy másik fog oldalából törött ki egy darab meg simán tömőanyaggal kipótolta a doki és mehettem utamra.
2023. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!