Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételre és EKG-ra ugye nem...

Vérvételre és EKG-ra ugye nem kell időpontot kérni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 14:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Műtétem lenne a jövő héten és megijedtem, hogy esetleg kell időpont. Eddig nem is gondoltam erre.
2010. okt. 18. 14:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Vérvételre nem, csak egy beutaló és már mehetel is. EKG-ra nem tudom, de ha műteni fognak, esetleg a háziorovosd megsürgetheti.
2010. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a gyors választ, most nagy kő esett le a szívemről!
2010. okt. 18. 14:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb esetben a háziorvosi rendelőben csinálják az EKG-t. Más betegség gyanúja esetén a belgyógyász csinálja, és oda már kell a háziorvosi beutaló. Vérvételt meg nem is csinálnak beutaló nálkül. Ugyanis a küldő orvos tudja csak, hogy milyenfajta vérvizsgálatra van szükség. És nem is beutalót ad, hanem egy listát, amiben meghatározza a vizsgálandó faktorokat.
2010. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom, hogy időpont a kérdés! De ettől függetlenül nálunk mindkettőhöz kell időpont. Hívd fel az sztk-t, és mondd meg, hogy műtéthez kell!
2010. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy kell vérvétel, meg EKG?

Mert, ha doki mondta a műtét miatt, akkor miért nem intézik ők, hogy meg is legyen?

2010. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Manapság már mindenhová időpont kell...


Taasztalat: nagymamám egy éve várt térdprotézis műtétre.Amikor elérkezett az ideje,előtte pár nappal végigjárta a szükséges vizsgálatokat (háziorvos->beutalóval onnan vérvétel, mellkas röntgen,hasi ultrahang,stb.),majd konzultált az altatóorvossal,aki -mivel nagymamámnak régóta gondjai vannak a keringésével,amikre gyógyszereket is szed- azt mondta,hogy ő addig nem mondja ki,hogy altatható,ameddig egy kardiológus nem csinál egy EKG-t és "rá nem bólint".=Elküldte kardiológiára.Oda persze nem lehet "csak úgy bejutni"... Időpontot kellett kérnie,kapott is valamikor 3 héttel későbbre,ami miatt el kellett halasztani a műtétet... Borzalmas ami megy az egészségügyben... Mindenhová beutaló,mindenhová időpont kell több hetes vagy hónapos várakozással,aztán mire eljut a beteg a szükséges kivizsgálásokig,akár meg is halhat...

2010. okt. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minden évben minden vizsgálatra kérni kell egy beutalót, aztán a 37-ből a nem szükséges 35-öt (szerencsés esetben mind a 37-et) lemondani.

Katasztrófa.

2010. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A doki mondta, nem tudom én sem, hogy miért nem tudják ők intézni.

Na mindegy, köszi a válaszokat!

Ha kell időpont, akkor megpróbálok magánorvost keresni EKG miatt.

2010. okt. 18. 22:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Telefonálj előtte, és mondd meg, hogy műtéthez kell. Hidd el, segítenek Nekem a szemész 1 hónapot adott, hogy beszerezzem azt, amit te is keresel. Labor, belgyógyászat. És a műtét előtti napon lettek meg az eredmények.Igaz a belgyógyászunk beteg lett, de mondták az sztk ban, hogyha kétséges, hogy bejön addigra, elküldenek a megyei kórház bel osztályára. Szóval segítőkészek, de ezt a gané helyzetet nem ők idézték elő.

2010. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!