Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha húzódzkodást csináltam egy...

Ha húzódzkodást csináltam egy rozsdás, piszkos vasrúdon, és kicsit megvágott, de nem vérzik kell tetanusz oltás?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy unalomból kimentem húzódzkodni egy helyre, ahol nem a legjobb állapotban van már ez a húzódzkodó rúd, nagyon régi. Nem is tűnt rozsdásnak, piszkosnak az elején, csak amikor már meghorzsoltam a kezem a húzódzkodás közben. Vér nem folyt, viszont látszott a horzsolás és a sebesülés. Ha jól tudom, 8. osztályban kötelező tetanusz oltás van, ez pedig pontosan 5 éve volt (most vagyok 19). De javítsatok ki ha tévedek. Nem lesz bajom?
2023. okt. 10. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Tetanusz csak mély, zárt sebben tud elszaporodni. Felszínes horzsolásoknál nem merül fel, nincs miért aggódnod.
2023. okt. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, h bármi is lesz, de ha megindul a piros csík, akkor menj orvoshoz.
2023. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen piros csík?
2023. okt. 10. 19:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Már nem látszik semmi a kezemen, csak picit fáj ahol meghorzsoltam.
2023. okt. 10. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha vérmérgezést kapnál, akkor a fertőzés lassan elkezdene terjedni az ereidben, ez egy nagyon látványos piros csíkot jelent, ami lassan halad esetedben a kezedtől a karodon felfelé. Végállomás a szív lenne. De ez egy sok órás folyamat lenne. Ha észreveszed a csíkot, akkor beballagsz a sürgősségire és ott adják a szurit.
2023. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit az #5 ír, az egy tévhit. A piros csíkot nyirokérgyulladás okozza és nem jelenti azt, hogy komoly veszélyben lennél.
2023. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 kb 10 éve dolgozom vasiparban, ahol évente legalább 2-3 ilyen eset van. Nincs benne semmi tévhit.
2023. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!