Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SOS! Hasi ultrahang. Valaki?

SOS! Hasi ultrahang. Valaki?

Figyelt kérdés

3 heten belul, de lehet kevesebb megittam 3 zsak piat, de egyebkent ezt kisebb szunetekkel mar megtettem. Ezek vodkak voltak tobbnyire (0,5 vagy 0,7) vagy bor (2 uveg egy nap egy adott vodka melle). Sokszor mar ugy ittam, hogy mentem hanyni meg raneztem es oklendeztem.


31 eves no vagyok es most szerda ota “tiszta”, nem is kivanom. Mivel ez a dolog evek ota kisebb szunetekkel megtortent (az utobbi idoszakban durvabban, mar nem erzem a berugast se, csak hogy szedelgek).


Sok volt az alkoholista a csaladban. Panikbeteg vagyok es emiatt kezdtem el inni, de idovel rajottem, hogy semmi ertelme, mert a masnap ezerszer rosszabb (foleg ugye miota ilyen intenziven nyomom). Jelenleg nem dolgozom, nincs, ami motivaljon.


Testi tuneteim: ingerkohoges (krakogas), foltok, viszketo zsibbado fajo erzet az egesz testen, mellkasi nyomas, verzo iny, femes rossz szajiz, uveges latas, jobb borda alatti fajdalom, vesefajdalom. Ennyire megnott az evek alatt a toleranciakuszobom.


Lehetnek ezek a tunetek a sok eves italfogyasztastol? Attol felek, hogy ez cirrozis. Ilyenkor mit lehet tenni? Neztem mara ultrahangot es nincs egy idopont sem. Illetve ha bemegyek a surgossegire vagy egg korhazba, megvizsgalnak ultrahanggal? Fel eve voltam ultrahangon, zsirmajam van/volt. Most nem aludtam semmit az ejjel, nagyon almos vagyok es felek, hogy nem kelek fel. Nyugtatot se merek mar bevenni emiatt… hova kene MOST fordulnom?


2023. okt. 14. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi nem erre való, kórházba hiába mész, mindenhol időpont van. Menj a háziorvoshoz és beszéld meg vele, önmagában egy hasi ultrahang erre nem elég, vérkép is minimum kell,utána esetleg hepatológia, akár egy CT.
2023. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor marad a magán uh hétfőn és a többi utána.
2023. okt. 14. 10:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jol, koszonom! Egeszsegesen elek, dietazom, sportolok, utazom.
nov. 25. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!