Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magán nőgyógyász vagy alapellá...

Magán nőgyógyász vagy alapellátás? Ki milyen bátor ha várandósságról van szó?

Figyelt kérdés

Ha a gyermek egeszségét helyezzük központba akkor értelem szerűen magán ellátásban veszünk részt de az havi 25-30ezer forint és olyan orvosokhoz lehet fordulni akik az alap -sztk rendelésen dolgoznak és ott nem olyan alaposak.

Tehát az ablakon dobnánk ki pénzt ha nem lenne a hátulütő az a tény ,hogy ha fizetünk akkor kb garantált a tisztességes ellátás.

Ti melyiket meritek megkockáztatni?

Plusz tényező,hogy a várandósság idején a család bevétele csökken ,legjobb esetben is az anyuka fizetésének 2/3-a kerül a kasszába viszont a kiadások az egekben vannak és akkor erre pluszban jön a magánrendelések költsége is.

Tényleg be kell zálogoztatni magát a gyereket még születése előtt különböző hitelekkel (ami nem mindig jár sikerrel mert az anya nem mindig hitelképes)?



2023. okt. 16. 19:07
A kérdező szavazást indított:
Jó az sztk-s,állami ellátás,oda járunk
Nem jó az sztk-s ellátás de rá vagyunk kényszerítve,oda járunk
Vettünk fel hitelt a baba érkezése előtt,magánba járunk
Spórolunk,lecsípünk máshonnan, hogy magánba menjünk
Támogat a család és így magánba járunk
Van elkülönítve megtakarításunk babavárásra
Plusz bevételt generált a családfenntartó túlórával,plusz munkavállalással
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem helyszíntől is függ a dolog. Nekem még nincs gyerekem, viszont nővérem az sztk-ba járt, a helyi kórházban szült, végig kedvesek voltak vele, figyeltek rá. Az össz panasza párszor a kaja miatt volt, viszont ehhez hozzátartozik, hogy korábban be kellett feküdnie és diétán tartották
2023. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem ennyire fekete-fehér, hogy az állami szar, a magán meg jó.
2023. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk simán vállalható volt az állami. Nagyrészt.


Gdm-em volt, és a diabetológia egy katasztrófa, magán dietetikushoz mentem (viszont az állami diabra jártam, mert így a laborok ingyen voltak, és utánaolvastam az értékeknek). Nekem viszonylag könnyen kezelhető volt ez, ha súlyosabb, nehezebb beállítani, akkor lehet, hogy keresek másik helyet.


Meg az egyik fontos ultrahangra nem kaptam időpontot. Úgyhogy ott is elmentem egy magánrendelésre.


Mivel koraszülött lett a babám, a szülésnél nem volt választásom (de a Sote I-re vitt a mentő, ahol a koraszülöttellátás nagyon jó, vagyis nagyon jó volt még akkor, mikor mi voltunk ott).

2023. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 mesélj kérlek ,8.hónapja járom az sztk-s és magán várandósgondozást.

Érdekel más tapasztalása és véleménye.

Sztk-sba azért mert ott kapom meg a papírt a betegallományhoz ingyen ,magánba pedig azért mert ott vizsgálnak meg normalisabban (ugyanazok).

Nálunk az sztk-s vizsgálat 2-3 perc ,a magán 20-30 perc. Ultrahangnál is.

Sztk-sban a kvótát nézik ,hogy meglegyen a napi betegszám a működéshez ,magánban meg az embert aki plusz bevételt generál az orvosnak.

Az orvos lelkiismereti dolgairól nem tudok nyilatkozni,nem én vagyok a pszichológusa ,ez csak az én tapasztalatom.

Ez észak Pest megye és Budapest.

2023. okt. 16. 21:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha magánba jársz és az orvosod nincs a kórházba akkor egy random orvosnál fogsz szülni aki sose látott előtte. Ez se jobb, sőt...
2023. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!